• Szkoła pamięta

• #Szkoła pamięta

• 30.10.2023 20:53
          • 21 857 Dębów Pamięci zostało posadzonych w całej Polsce, by uczcić zamordowanych przez NKWD w 1940 r. Bohaterów. Jeden z tych dębów rośnie przy naszej szkole i upamiętnia Mieczysława Siekurczewskiego herbu Lubicz, który był oficerem Marynarki Wojennej Wojska Polskiego. W 1940 roku został zamordowany w Charkowie. Nasza szkoła przyłączyła się do tegorocznej edycji projektu zorganizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej #Szkoła pamięta”.  W ramach projektu uczniowie klasy III odwiedzili lokalne miejsce pamięci i zapalili znicze.

• #SzkołaPamięta

• 04.11.2022 16:43
          • W bieżącym roku nasi uczniowie wzięli po raz kolejny udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki #SzkołaPamięta. Akcja, jak co roku, odbywa się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – ogólnonarodowej i lokalnej. Nasi podopieczni realizowali różnorodne działania upamiętniające. Przygotowali prace plastyczne nawiązujące do polskiej tradycji świąt zadusznych. Odwiedzali lokalne miejsca pamięci i poznawali związaną z nimi historię.  Wolontariusze porządkowali bezimienne i opuszczone groby na cmenatarzach i w okolicy. Palili znicze. Dzięki tym działaniom uczniowie pielęgnują pamięć o naszych przodkach i bohaterach.

• „Szkoła pamięta” - akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki

• 29.10.2021 18:28
          • „Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świat zadusznych.

• Dąb Pamięci

• 29.10.2021 18:55
          • W ramach akcji Szkoła Pamięta 2021r. uczniowie klasy II a udali się do lokalnego miejsca pamięci. Jest to Dąb Pamięci oraz kamień z tabliczką informacyjną o kapitanie Mirosławie Sierkuczewskim, uczestnikiem kampanii wrześniowej, ofiarą zbrodni katyńskiej 1940r. Uczniowie wysłuchali krótkiej informacji o postaci kapitana oraz brały udział w postawieniu zniczy.

• Pamiętamy

• 30.10.2021 11:04
          • Nasi uczniowie wzięli udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. Akcja odbywa się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Uczniowie ze swoimi nauczycielami realizowali różnorodne działania upamiętniające. Przygotowali prezentacje multimedialne oraz prace plastyczne nawiązujące do polskiej tradycji świąt zadusznych. Odwiedzali lokalne miejsca pamięci i poznawali związaną z nimi historię, porządkowali bezimienne i opuszczone groby w okolicy, palili znicze. Przedstawiciele naszej szkoły Kacper Kuc i Dawid Kuc razem ze swoim tatą i opiekunem szkolnym odwiedzili i porządkowali cmentarz mennonicki we Władysławowie.

Uczniowie starszych klas spotkali się także w formie online z panią Elżbietą Mieczkowską, dyrektorem Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej im. Karola Wojtyły w Elblągu, będącą jednocześnie animatorem społecznym popularyzującym historię Żuław Wiślanych.

Dzięki tym działaniom uczniowie  pielęgnują pamięć o naszych przodkach i bohaterach, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.