• Szkoła pamięta

• Pamiętamy

• 30.10.2021 11:04
        • Nasi uczniowie wzięli udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. Akcja odbywa się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Uczniowie ze swoimi nauczycielami realizowali różnorodne działania upamiętniające. Przygotowali prezentacje multimedialne oraz prace plastyczne nawiązujące do polskiej tradycji świąt zadusznych. Odwiedzali lokalne miejsca pamięci i poznawali związaną z nimi historię, porządkowali bezimienne i opuszczone groby w okolicy, palili znicze. Przedstawiciele naszej szkoły Kacper Kuc i Dawid Kuc razem ze swoim tatą i opiekunem szkolnym odwiedzili i porządkowali cmentarz mennonicki we Władysławowie.

Uczniowie starszych klas spotkali się także w formie online z panią Elżbietą Mieczkowską, dyrektorem Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej im. Karola Wojtyły w Elblągu, będącą jednocześnie animatorem społecznym popularyzującym historię Żuław Wiślanych.

Dzięki tym działaniom uczniowie  pielęgnują pamięć o naszych przodkach i bohaterach, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.