• Biblioteka szkolna

• 11.03.2024 20:57
          • Jak każdego roku nadszedł czas by uczniowie klas pierwszych stali się pełnoprawnymi czytelnikami naszej biblioteki. W dniach 21 i 22.02.2024 roku odbyło się „Pasowanie na czytelnika” . Pierwszoklasiści poznali zasady korzystania ze zbiorów biblioteki szkolnej i zasady zachowania się w bibliotece. Uroczyście przyrzekli, że będą dbać o książki. Panie bibliotekarki przy pomocy „Wielkiej księgi baśni” pasowały uczniów na czytelników. Na pamiątkę każdy z uczniów otrzymał dyplom i książkę. Na zakończenie uroczystości wszyscy pierwszoklasiści wykonali własnoręcznie zakładki do książki.

• Bilet powrotny do biblioteki - rozstrzygnięcie konkursu

• 20.12.2023 14:05
          • Rostrzygnięto konkurs przeprowadzony w ramach akcji  BILET POWROTNY DO BIBLIOTEKI.
            Po oddaniu wypożyczonej książki nauczyciel bibliotekarz sprawdzał czy została przeczytana i zaznacza to na bilecie ucznia. Konkurs trwał 2 miesiące.
            I miejsce zajął Jan Dudek z klasy III - przeczytał 53 ksiązki.
            II miejsce zajęła Oliwia Grzębska z klasy III - przeczytała 8 książek
            III miejsce zajęła Natalia Graczyk z klasy III - przeczytała 7 książek

Gratulujemy zwycięzcom!

Nagrody zostały zakupione z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

• Szkolny Konkurs Plastyczny

• 13.11.2023 13:51
          • Szkolny Konkurs Plastyczny

Moje spotkania z bohaterami książki „Hihopter”

Organizatorem konkursu jest biblioteka szkolna i wychowawcy klas I w Publicznej Szkole Podstawowej w Gronowie Górnym

Cele konkursu:
            propagowanie czytelnictwa
            rozwijanie zainteresowania literaturą
            rozwijanie kreatywności i wrażliwości estetycznej
            promocja działalności biblioteki w środowisku szkolnym
            aktywizowanie uczniów przez udział w konkursach.

Uczestnicy konkursu:
            uczniowie klas I

Termin oddawania prac – 24.11.2023r.
            Zadaniem uczestników jest wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej ulubionego bohatera książki „Hihopter” Małgorzaty Musierowicz
            Praca może być wykonana techniką dowolną (malarstwo, kolaż, wyklejanka , rysunek pastelami itp. )
            Prace przynosimy do biblioteki szkolnej. Na odwrocie każdej pracy musi znajdować się : imię i nazwisko ucznia, klasa oraz tytuł opowiadania

Kryteria oceny pracy:
            Zgodność z tematem konkursu,
            estetyka wykonania pracy,
            pomysłowość wykonania,
            oryginalność pracy
            samodzielność wykonania

Nagrody:
            Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w ciągu dwóch tygodni od złożenia prac konkursowych,
            Każdy uczestnik konkursu otrzyma dyplom uczestnictwa.
            Laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymają nagrody książkowe.
            Prace wykonane na konkurs zostaną zaprezentowane na stronie internetowej szkoły.

Postanowienia końcowe
            Dostarczone prace przechodzą na własność organizatora. Organizator zastrzega sobie prawo do ekspozycji prac na terenie szkoły , a także umieszczenia ich na stronie internetowej PSP w Gronowie Górnym.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w konkursie.

• "Czytamy z sercem"

• 09.10.2023 13:54
          • Publiczna Szkoła Podstawowa w Gronowie Górnym po raz pierwszy wzięła udział w akcji "Czytamy z sercem". Dzieci z grupy przedszkolnej uczestniczyły w zajęciach czytelniczo-plastycznych. „Biedronki” wysłuchały "Bajki o sercu", wykonały własnoręcznie czerwone serduszka i wyposażone w serca z hasłami i cytatami dotyczącymi serca, wyruszyły po szkole wręczając je pracownikom szkoły, Po skończonych zajęciach serduszka powędrowały do rodziców i opiekunów dzieci. Dziękujemy za możliwość uczestnictwa w tym niezwykłym wydarzeniu i pozdrawiamy z Gronowa Górnego organizatorów i uczestników.

• Zajęcia czytelnicze

• 08.10.2023 21:30
          • .Przez cały rok szkolny w poszczególnych klasach bibliotekarze będą prowadzić zajęcia czytelnicze. Głównym celem spotkań jest zaangażowanie uczniów w promocję czytelnictwa. We wrześniu uczniowie klas I mogli posłuchać opowiadania o uczniach pewnej zerówki, ich małych smutkach i radościach. Z ciekawością wysłuchali książki Małgorzaty Musierowicz „ Hihopter”.