• Emocja

•

W roku szkolnym 2020/2021 w klasie III jest realizowana innowacja pedagogiczna  „Emocja”.

Wszystkim zależy na tym, aby wychować dzieci na mądrych i szczęśliwych ludzi, samodzielnych i twórczych. Wprowadzenie dzieci w świat wartości moralnych, jest niezwykle ważne,
        gdyż są one fundamentem dalszego życia.
        Głównym założeniem  innowacji jest budowanie i rozwijanie u dzieci empatii, szacunku do drugiego człowieka oraz nabycie umiejętności mówienia o swoich emocjach i potrzebach.

• Kreatywność

• Klasa III ukończyła zadania modułu I - Kreatywność. Wszystkie aktywności bardzo się nam podobały. 🙂 Rozpoczęliśmy w Dniu Kropki, umieściliśmy w naszej szkole plakat projektu, wysłuchaliśmy historii Vashti,oraz w opowiadania pt. „Blok rysunkowy”. Każdy zaprojektował swoją kropkę. Pasowały do naszych ubiorów. 😉 Doskonale bawiliśmy się możliwościami aplikacji Quiver. Stworzyliśmy kącik emocji. Ćwiczyliśmy uważność żabki. 🐸 Poznaliśmy kilka zwrotów grzecznościowych w PJM.

• Wyobraźnia

• Moduł II - Wyobraźnia przypadł klasie III do gustu. smileyZajęcia rozpoczęliśmy od określenia swojego samopoczucia na Termometrze uczuć. Następnie wysłuchaliśmy opowiadania pt. „Żółty balonik” i sami próbowaliśmy ułożyć inne zakończenie tej historii. Pomysłów pojawiło się bardzo dużo. enlightenedKolejnym krokiem było wykonanie pracy plastycznej "Mój balonik marzeń". I tu nasza wyobraźnia również zadziałała. Na podstawie filmu pt. "Czarownica na miotle” dowiedzieliśmy się co było najważniejsze dla naszych bohaterów podczas podróży.yes

• Moc słów

• Moduł III „Magia słów" był dla klasy III pełen emocji. „Ciepłe i puchate” weszło do naszego codziennego słownika, bajka bardzo nam się podobała. Staraliśmy się też narysować "ciepłe i puchate". Szukaliśmy odpowiednich wyrażeń do "Worka dobrych słów". Staramy się mieć dla każdego dobre słowo, bawiliśmy się w to kilkukrotnie. Zorganizowaliśmy Dzień Przytulania. Ależ było miło!

• Empatia

• Moduł IV  „Empatia" wiele nas nauczył i uwrażliwił na drugiego człowieka. Uświadomił, że mamy w życiu tyle rzeczy, za które jesteśmy wdzięczni. Pozwolił nam się wyciszyć i pobyć samemu ze sobą.Podejmowane zadania i kolejny raz potwierdziły dziecięcą mądrość i wrażliwość. Rozmawialiśmy o tym czym jest empatia, odwoływaliśmy się do swoich uczuć i doświadczeń, analizowaliśmy zachowanie bohaterów z czytanych tekstów.

IV moduł EMPATIA