• Stowarzyszenie

w Gronowie Górnym

NIP 578-25-01-746 Regon 170369677
        tel./fax 55 233-32-26

Stowarzyszenie „Nasza szkoła”  powstało w 1997 roku i jest wpisane do Rejestru Stowarzyszeń pod numerem KRS 0000005622. Jest więc organizacją pożytku publicznego co oznacza, że każdy kto płaci podatki może przekazać na rzecz Stowarzyszenia „Nasza szkoła”  odpis w wysokości 1% swoich podatków.

W druku rozliczenia rocznego PIT należy wpisać pełną nazwę stowarzyszenia i numer KRS 0000005622 oraz kwotę, która stanowi 1% podatku dochodowego.

Stowarzyszenie jest reprezentowane przez czteroosobowy Zarząd.
        Prezesem Stowarzyszenia jest Pan Józef Jankowski.

Ważniejsze cele działania Stowarzyszenia „Nasza Szkoła”

1. Wspieranie wszechstronnego rozwoju  uczniów i kadry pedagogicznej szkoły poprzez rozwijanie zainteresowań i zajęć pozalekcyjnych.
        2. Zakup środków dydaktycznych i nowoczesnych pomocy naukowych.
        3. Wszechstronną pomoc dzieciom i młodzieży z rodzin niewydolnych wychowawczo i patologicznych.
        4. Działania na rzecz dzieci niepełnosprawnych,
        5. Organizowanie  turystyki i wypoczynku wakacyjnego uczniów.
        6. Rozwój kultury fizycznej i sportu.
        7. Wspieranie edukacji ekologicznej oraz działań na rzecz ochrony środowiska.
        8. Pomoc w organizowaniu projektów i imprez artystycznych, kulturalnych, środowiskowych i rekreacyjno - sportowych.

W minionym czasie działalności stowarzyszenie przekazało na rzecz szkoły, jej uczniów i nauczycieli pomoc w formie dofinansowania kolonii i półkolonii, zimowiska, festynów, zająć nauki pływania oraz wielu innych form konkursów, zawodów sportowych, a także zakupu książek do biblioteki szkolnej, nowoczesnych pomocy dydaktycznych i wyposażenia sal lekcyjnych wartości ponad 200 000 złotych.

Numer konta bankowego Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 w Gronowie Górnym "Nasza Szkoła":
        Raiffeisen Bank Polska S.A.
        nr rachunku 60 1750 0012 0000 0000 26703317

Dziękujemy za życzliwość i przekazaną dla Stowarzyszenia kwotę.