• Mam supermoc - dbam o zdrowie

• Program edukacyjny  ,,MAM SUPERMOC – DBAM O ZDROWIE”  w Publicznej Szkole Podstawowej w Gronowie Górnym
          • Program edukacyjny ,,MAM SUPERMOC – DBAM O ZDROWIE” w Publicznej Szkole Podstawowej w Gronowie Górnym

• 21.03.2023 21:27
          • Uczniowie klasy drugiej oraz uczniowie klas trzecich realizują pilotażowy program edukacyjny ,,MAM SUPERMOC – DBAM O ZDROWIE”. Program jest realizowany na zlecenie Ministerstwa Zdrowia przez Społeczną Fundację ,,Ludzie do ludzi” przy wsparciu Federacji Stowarzyszeń ,,Amazonki”.

Celem programu jest wyposażenie dzieci w wiedzę, która pomoże im w budowaniu świadomej, opartej na rzetelnych informacjach postawy wobec chorób cywilizacyjnych oraz pokaże jak dbać o zdrowie.

• Mam supermoc - dbam o zdrowie

• 21.03.2023 21:25
          • MAM SUPERMOC – DBAM O ZDROWIE” to hasło nowej kampanii edukacyjnej Ministerstwa Zdrowia skierowanej do dzieci i młodzieży. Jej celem jest kształtowanie postaw prozdrowotnych i uświadamianie, jakie znaczenie ma profilaktyka przeciwnowotworowa już na wczesnym etapie życia.

Kampania potrwa do maja 2023 roku. Jest częścią długofalowych działań informacyjno-edukacyjno-promocyjnych Ministerstwa Zdrowia, realizowanych pod hasłem „Planuję długie życie”. Ich celem jest poprawa stanu wiedzy społeczeństwa na temat postaw prozdrowotnych, przeciwdziałania i zapobiegania zachorowaniu na nowotwory, a także zwiększenie zgłaszalności na badania profilaktyczne.

To co wyróżnia kampanię „MAM SUPERMOC – DBAM O ZDROWIE” to, oprócz szczególnej grupy odbiorców (dzieci i młodzież), położenie dużego nacisku na działania praktyczne i edukację bezpośrednią. Przekazywanie wiedzy w formie ciekawych zadań, wyzwań i zajęć edukacyjnych planowanych dla dzieci w większych i mniejszych miejscowościach Polski – ma angażować poprzez zabawę i rywalizację. Kampania ma na celu poprzez konkretne działania kształtować odpowiednie nawyki prozdrowotne na przyszłość. Projekt jest realizowany na zlecenie Ministerstwa Zdrowia przez organizację pożytku publicznego – Fundację „Ludzie dla Ludzi” przy wsparciu Federacji Stowarzyszeń Amazonki.