• Świetlica szkolna

• Origami Sonobe

• 27.03.2024 14:04
          • W minionym tygodniu Świetliczaki zgłębiały tajniki japońskiej sztuki składania papieru. Tym razem poznaliśmy origami modułowe, które polega na składaniu od kilku do czasem nawet kilkuset jednakowych elementów (zwanych modułami) w różne kształty. Na początek ułożyliśmy jeden z najprostszych modułów o wdzięcznej nazwie sonobe (od nazwiska jego "wynalazcy" - Mitsunobu Sonobe).

• 27.03.2024 14:05
          • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto obchodzone 21 lutego. Świetliczaki uczciły dzisiaj ten wyjątkowy dzień. Odbyły się drużynowe rozgrywki językowe, które dostarczyły wszystkim sporo emocji, wiedzy i umiejętności. Konkurencje wymagały refleksu, sprytu, logicznego myślenia, znajomości zasad ortograficznych. Uczniowie poznawali ciekawostki związane z naszym językiem, rozwijali słownictwo, ćwiczyli poprawność ortograficzną, grali w gry językowe. W tym dniu gimnastyce został poddany język oraz umysł i chyba nikt się nie nudził.

• 27.03.2024 14:05
          • W poprzednim tygodniu nauczyciele świetlicy rozmawiali z uczniami o ich relacjach z dziadkami. Dzieci mówiły za co kochają i szanują swoich dziadków, opowiadały jak spędzają z nimi czas i czego się od nich uczą, zastanawiali się czy są dobrymi wnuczętami. Z okazji Dnia Babci i Dziadka Świetliczaki wykonały laurki z życzeniami. Wszystkim Babciom i Dziadziom życzymy zdrowia, uśmiechu i pociechy ze swych wnucząt.
          • Dzień Myszki Miki

• 27.03.2024 14:06
          • 18 listopada urodziny obchodziła najbardziej rozpoznawalna i wyjątkowa mysz na świecie – Myszka Miki. Świetliczaki postanowiły uczcić ten wyjątkowy dzień i dla nietypowego solenizanta przygotować kilka atrakcji.Z okazji tego szczególnego dnia, dzieci wykonały kartkę urodzinową i ubrały rzeczy z motywemMyszki Miki. Nie zabrakło także wspólnych zabaw z Myszką Miki.