• Nasz sposób na MATMĘ - mPotęga

• Warsztaty Centrum Hevelianum w Gdańsku

21.11.2022 22:11

W ramach projektu mPotęga „Nasz sposób na MATMĘ” uczniowie klasy V odwiedzili Centrum Hevelianum w Gdańsku. Centrum znajduje się na Górze Gradowej, gdzie zachowały się XIX-wieczne budynki dawnego militarnego fortu. Cały teren to zielona wyspa w centrum Gdańska z piękną panoramą miasta. To właśnie w tym miejscu nasi uczniowie wzięli udział w zajęciach „Znajdź sprawcę”. Ich zadaniem było rozwiązanie zadań i łamigłówek przybliżających do odnalezienia sprawcy przestępstwa. Choć tropy były poukrywane, a wskazówki nieoczywiste, uczniowie poradzili sobie z zadaniem bardzo dobrze.
      • Warsztaty kulinarne PIZZA I UŁAMKI

21.11.2022 22:03

Czy możemy uczyć się matematyki robiąc pizzę? Oczywiście! W ramach projektu „Nasz sposób na MATMĘ” uczniowie klasy piątej wzięli udział w zajęciach kulinarnych „PIZZA I UŁAMKI”. Na wstępie dowiedzieli się z jakich składników robi się pizzę, a następnie wzięli się ostro do pracy. Wiedza przydaje się w praktyce, a matematyka jest wszędzie wokół nas – przekonaliśmy się o tym bardzo szybko. Podczas odmierzania i ważenia produktów przypomnieliśmy sobie między innymi jednostki masy. Warto pamiętać, że np. szklanka wody to 250g, a łyżeczka cukru – 5g.

Po upieczeniu pizzy dzieliliśmy ją na 2, 4, czasami 6 lub 8 części otrzymując w ten sposób ½, ¼, 1/6, 1/8 . To były naprawdę „smakowite ułamki”!

Projekt dofinansowała Fundacja mBanku

• Nasz sposób na MATMĘ - mPotęga

21.11.2022 22:08

Nasz sposób na MATMĘ” to projekt będący źródłem inspiracji do uczenia się matematyki w ciekawy, często nietypowy sposób.

Głównym założeniem projektu jest stworzenie serii filmików edukacyjnych dotyczących wybranych zagadnień matematycznych. Już niedługo powstanie Kanał YouTube „Nasz sposób na MATMĘ”. Filmy, oprócz wiedzy, będą dostarczać oglądającym ciekawych pomysłów na naukę matematyki. To sami uczniowie będą dzielić się z innymi zdobytą już wiedzą oraz dobrymi praktykami związanymi z uczeniem się. Działania projektowe będą zmierzać do tego, aby uczniowie bawiąc się znaleźli "swój sposób na MATMĘ".

Jeśli lubisz nagrywać filmiki, robić zdjęcia, masz pomysł na filmik lub chciałbyś poszukać inspiracji i poznać ciekawe sposoby nauki matematyki – ten projekt jest dla Ciebie.

DOŁĄCZ DO NAS!