• Nasz sposób na MATMĘ - mPotęga

• Warsztaty Centrum Hevelianum w Gdańsku

• 21.11.2022 22:11

• W ramach projektu mPotęga „Nasz sposób na MATMĘ” uczniowie klasy V odwiedzili Centrum Hevelianum w Gdańsku. Centrum znajduje się na Górze Gradowej, gdzie zachowały się XIX-wieczne budynki dawnego militarnego fortu. Cały teren to zielona wyspa w centrum Gdańska z piękną panoramą miasta. To właśnie w tym miejscu nasi uczniowie wzięli udział w zajęciach „Znajdź sprawcę”. Ich zadaniem było rozwiązanie zadań i łamigłówek przybliżających do odnalezienia sprawcy przestępstwa. Choć tropy były poukrywane, a wskazówki nieoczywiste, uczniowie poradzili sobie z zadaniem bardzo dobrze.
        •

Drugim punktem naszego spotkania z nauką była interaktywna wystawa „Łamigłówka” – tutaj na własne oczy zobaczyliśmy magiczny świat matematyki, gdzie abstrakcja staje się rzeczywistością. Mogliśmy między innymi zbudować wieżę Hanoi, zobaczyć jak wygląda miliard, wystawić na próbę rachunek prawdopodobieństwa, a także sprawdzić, czy mamy idealne proporcje ciała według różnych kanonów. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że matematyka jest wszędzie wokół nas.

Projekt dofinansowała Fundacja mBanku