• Szkoła Promująca Zdrowie

• Światowy Dzień Walki z Otyłością

• 29.10.2023 17:08
          • 24 października 2023r. obchodziliśmy w szkole Światowy Dzień Walki z Otyłością. Otyłość to epidemia XXI wieku. Jak podają wyniki badań Instytutu Żywności i Żywienia, w Polsce co druga kobieta i ponad 60 procent mężczyzn ma nieprawidłową masę ciała.

Z tej okazji Samorząd Uczniowski oraz uczniowie klas starszych przygotowali gazetkę tematyczną pt.: „Promujemy zdrowie”, która zawierała wiele cennych wskazówek dotyczących zdrowego stylu życia i prawidłowego odżywiania. Uczniowie klas młodszych wykonali plakaty o zdrowym posiłku, który powinny codziennie spożywać. Została także przygotowana kolorowa degustacja witaminowa – przedstawiciele klasy VII oraz klasy Ia częstowali uczniów wszystkich klas oraz dzieci przedszkolne warzywami i owocami.  Podczas poczęstunku wyjaśniano, w jakim celu została zorganizowana akcja i jak ważne jest prawidłowe odżywianie i ruch.

• "Mam supermoc - dbam o zdrowie"

• 07.04.2023 23:04
          • Tuż przed przerwą świateczną, w ostatnim dniu szkolnych obchidów Światowego Dnia Zdrowia, mieliśmy przyjemność gościć telewiżję.  Został nagrany materiał o realizowanymw naszej szkole w klasach II i III programie edukacyjnym „MAM SUPERMOC – DBAM O ZDROWIE”. Celem programu jest wyposażenie dzieci i młodzieży w wiedzę, która pomoże im w budowaniu świadomej, opartej na rzetelnych informacjach postawy wobec chorób cywilizacyjnych, zwłaszcza nowotworowych oraz pokaże jak dbać o zdrowie.

• Warzywa i owoce dają moce

• 17.02.2021 09:02
          • Najskuteczniejszym sposobem na przekonanie dzieci do zdrowego odżywiania są działania praktyczne, dlatego na początku grudnia zachęciliśmy rodziny naszych uczniów do wykonania zdrowych przekąsek. Uczniowie przygotowali wiele kulinarnych pyszności: począwszy od owocowych szaszłyków, poprzez jabłkowe rogaliki, skończywszy na koktajlach owocowych i warzywnych. Jednym słowem było smacznie, zdrowo i kolorowo. Pod koniec wszyscy domownicy mogli oddać się rozkoszy smakowania przepięknych, a co najważniejsze, zdrowych przekąsek. I o to chodziło!
          • Dzień zdrowego śniadania

• 16.02.2021 22:35
          • Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień. Dlatego, podobnie jak w ubiegłym roku, w dniu 6 listopada 2020r. uczniowie w naszej szkole wraz z wychowawcami brali udział w przygotowaniu i spożyciu zdrowego śniadania.