• Szkoła Promująca Zdrowie

• Światowy Dzień Walki z Otyłością

• 29.10.2023 17:08
        • 24 października 2023r. obchodziliśmy w szkole Światowy Dzień Walki z Otyłością. Otyłość to epidemia XXI wieku. Jak podają wyniki badań Instytutu Żywności i Żywienia, w Polsce co druga kobieta i ponad 60 procent mężczyzn ma nieprawidłową masę ciała.

Z tej okazji Samorząd Uczniowski oraz uczniowie klas starszych przygotowali gazetkę tematyczną pt.: „Promujemy zdrowie”, która zawierała wiele cennych wskazówek dotyczących zdrowego stylu życia i prawidłowego odżywiania. Uczniowie klas młodszych wykonali plakaty o zdrowym posiłku, który powinny codziennie spożywać. Została także przygotowana kolorowa degustacja witaminowa – przedstawiciele klasy VII oraz klasy Ia częstowali uczniów wszystkich klas oraz dzieci przedszkolne warzywami i owocami.  Podczas poczęstunku wyjaśniano, w jakim celu została zorganizowana akcja i jak ważne jest prawidłowe odżywianie i ruch.