• Nasz sposób na MATMĘ - mPotęga

• 21.11.2022 22:08

•

Nasz sposób na MATMĘ” to projekt będący źródłem inspiracji do uczenia się matematyki w ciekawy, często nietypowy sposób.

Głównym założeniem projektu jest stworzenie serii filmików edukacyjnych dotyczących wybranych zagadnień matematycznych. Już niedługo powstanie Kanał YouTube „Nasz sposób na MATMĘ”. Filmy, oprócz wiedzy, będą dostarczać oglądającym ciekawych pomysłów na naukę matematyki. To sami uczniowie będą dzielić się z innymi zdobytą już wiedzą oraz dobrymi praktykami związanymi z uczeniem się. Działania projektowe będą zmierzać do tego, aby uczniowie bawiąc się znaleźli "swój sposób na MATMĘ".

Jeśli lubisz nagrywać filmiki, robić zdjęcia, masz pomysł na filmik lub chciałbyś poszukać inspiracji i poznać ciekawe sposoby nauki matematyki – ten projekt jest dla Ciebie.

DOŁĄCZ DO NAS!

•

Kto może wziąć udział?

Projekt jest przeznaczony dla uczniów klas IV-VI. Jednakże do grupy projektowej bezpośrednio związanej z tworzeniem Kanału „Nasz sposób na MATMĘ” mogą dołączyć uczniowie klas V-VI.

Działania, w których można wziąć udział

Wszystkich uczniów klas IV-VI zapraszamy:

• do wzięcia udziału w konkursie „Mój sposób na TABLICZKĘ MNOŻENIA”;

• na zajęcia podczas których nauczycie się wykorzystywać proste narzędzia
            do edycji plików multimedialnych;

• na warsztaty kulinarne „PIZZA I UŁAMKI”;

• do współpracy podczas tworzenia materiałów filmowych.

Dodatkowo uczniowie klasy V wezmą udział w warsztatach w Centrum Naukowym Hevelianum w Gdańsku.

Szczegółowe informacje będą udostępniane na bieżąco na stronie internetowej szkoły, Facebooku oraz u nauczycieli matematyki.

Projekt dofinansowała Fundacja mBanku.