• Szkoła pamięta

• #SzkołaPamięta

• 04.11.2022 16:43
        • W bieżącym roku nasi uczniowie wzięli po raz kolejny udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki #SzkołaPamięta. Akcja, jak co roku, odbywa się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – ogólnonarodowej i lokalnej. Nasi podopieczni realizowali różnorodne działania upamiętniające. Przygotowali prace plastyczne nawiązujące do polskiej tradycji świąt zadusznych. Odwiedzali lokalne miejsca pamięci i poznawali związaną z nimi historię.  Wolontariusze porządkowali bezimienne i opuszczone groby na cmenatarzach i w okolicy. Palili znicze. Dzięki tym działaniom uczniowie pielęgnują pamięć o naszych przodkach i bohaterach.