• Młodzi projektanci- mPotęga

• mPotęga – „Młodzi projektanci”

• 10.11.2022 21:22

• Fundacja mBanku o nazwie „mFundacja” dofinansowała nasz projekt matematyczny „Młodzi Projektanci” przez co wspiera młodzież naszej szkoły w nauce matematyki w ramach realizowanej strategii „m jak matematyka”.

Celem projektu jest zainteresowanie uczniów naszej szkoły geometrią, pokazanie brył w różnych ciekawych formach. Młodzież będzie wcielać się w role architektów.

• Planujemy:

• Wykonanie matematycznych pomocy dydaktycznych do nauki dla uczniów całej szkoły, w formie modeli brył i szkieletów brył.

• Wykonanie makiet budynków oraz domku do zabaw dla uczniów klas I – III, pokazujących zastosowanie matematyki w życiu codziennym.

• Pracując metodą projektu chcemy zaangażować uczniów w proces planowania i realizacji oraz wyzwalać ich kreatywność, umożliwiając samodzielne poszukiwanie i odkrywanie.