• Biblioteka szkolna

• Bilet powrotny do biblioteki

• 08.10.2023 11:57
        • Bilet powrotny do biblioteki – październik miesiącem bibliotek szkolnych w Publicznej Szkole Podstawowej w Gronowie Górnym

Zapraszamy serdecznie do udziału w akcji czytelniczej uczniów klas II - III
          z okazji październikowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych,
          której celem jest zachęcenie uczniów do aktywnego korzystania z biblioteki szkolnej.
          Akcja trwa od 2 października do 31 listopada 2023 roku.

• Jak wziąć udział?

Uczniowie otrzymają BILET POWROTNY DO BIBLIOTEKI !

Znajdują się tam ikonki a na odwrocie legenda z wyjaśnieniem jakie kategorie książek ilustrują. Podczas każdej wizyty w bibliotece uczeń może poprosić o książkę z danej kategorii (np. przygodowa, o przyjaźni, detektywistyczna itp.). Po jej oddaniu nauczyciel bibliotekarz kasuje kolejną ikonkę na bilecie i sprawdza czy książka została przeczytana. Po skasowaniu całego biletu uczeń otrzymuje kolejny bilet. Uczniowie, którzy przeczytają najwięcej książek otrzymają nagrody.

Zachęcamy Rodziców do włączenia się w edukację dzieci poprzez udział w naszej akcji. Rozmowy z dzieckiem, zachęta do czytania lub zaplanowanie wspólnego czytania wypożyczonych książek będzie z pewnością dla dzieci dużą motywacją.