• Centrum Mistrzostwa Informatycznego

• Liga algorytmiczna

• 20.02.2021 12:37
        • Już od 7 grudnia uczennice i uczniowie kółek CMI będą mogli zmierzyć się z zadaniami algorytmicznymi w ramach LIGI algorytmicznej. To świetna szansa, żeby poprzez współzawodnictwo, ale przede wszystkim pracę w grupie,  sprawdzić w praktyce wiedzę zdobytą na kółkach CMI, zmierzyć się z zawodnikami z innych kółek CMI, ale również zintegrować z kolegami i koleżankami z zespołu.

• Uczniowie będą ze sobą współzawodniczych na 3 poziomach, w zależności od zaawansowania:

Uczniowie ze szkół podstawowych, klasy IV-VI otrzymują zadania, do rozwiązywania których dedykowanym językiem będzie język Scratch.

LIGA będzie odbywała się w ośmiu rundach w trybie on-line. Każda runda będzie trwała 4 tygodnie.