• Międzynarodowy Projekt Czytelniczy - Magiczna Moc Bajek

• Marzec

• 07.04.2023 11:24
        •                          Moduł VI
           „Czy życzliwość bywa trudna?”

Przedszkolaki wykonały w marcu następujące zadania:

1. „Uśmiechnięte buźki” – rozdaliśmy symbole życzliwości w naszej szkole.

2. „Jak okazywać sympatię? - „Nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe" - rozmawialiśmy na temat miłych i przykrych emocji, o pewności siebie, a także poczucie własnej wartości.

3. „Sercem patrzę na świat!” - Burza mózgów, udzielaliśmy odpowiedzi na pytanie- Czy

wszyscy mają prawo czuć się radośnie i szczęśliwie?

4. Jak wyrażamy uczucia? - drama – odgrywaliśmy różne emocje podczas zabawy w parach oraz zabawy z kostką emocji

5. „Drzewka życzliwości” - przygotowaliśmy „drzewko życzliwości” z życzeniami i pozdrowieniami.

6. Obejrzeliśmy bajkę “Kaczor Donald” i  na jej podstawie rozmawialiśmy o złości oraz ze sposobami radzenia sobie z nią.

7. Wykonaliśmy kolorowankę tematyczną do bajki.

. . . .