• Myślę, decyduję, działam – finanse dla najmłodszych. 2 edycja

• Nasi mali finansiści

• 01.07.2021 22:19
        • Uczniowie klasy I a biorą udział w projekcie finansowym ,, Myślę, decyduję, działam – finanse dla najmłodszych. II edycja” w ramach programu edukacji ekonomicznej współfinansowanego przez Narodowy Bank Polski. Jest on ściśle związany z edukacją matematyczną i społeczną.
        • Uczniowie do końca roku szkolnego zrealizowali 12 godzin lekcyjnych. Tematy, które zostały zrealizowane to: Historia pieniądza – wymiana barterowa. Rodzaj zapłaty. Pieniądze jako wartość. Skąd się biorą pieniądze? Piramida wydatków. Oszczędzanie w domu. Zakupy. Branże sklepowe. Reklama towaru. Pozyskiwanie klientów. Wzajemna pomoc w trudnych sytuacjach. W ramach projektu został przeprowadzony konkurs o oszczędzaniu, gdzie uczniowie otrzymali w nagrodę piękne skarbonki świnki. Projekt będzie kontynuowany w następnym roku szkolnym.

Nowa galeria Nasi mali finansiści została dodana do albumu fotograficznego