• Naukowy Zawrót Głowy

• Spotkanie z leśniczym

• 28.06.2019 10:11
        • Poznajemy nowy zawód - Jesteśmy w lesie z Panem Leśniczym - Tomaszem Cichoniem.
        • 12 września 2018r. na zaproszenie wychowawczyni i klasy II odbyło się spotkanie z leśnikiem panem Tomaszem Cichoniem.

Spotkanie to odbyło się w terenie, a dokładniej w pobliskim lesie, który znajduje się w pobliżu Gronowa Górnego.

Celem zajęć praktycznych było zapoznanie uczniów z ciekawym zawodem oraz uświadomienie dzieciom ogromnego znaczenia lasów - gospodarczego, społecznego i przyrodniczego. Pokazanie jak poszczególne elementy przyrody oddziałują wzajemnie na siebie.

Nasz Gość przybliżył dzieciom pracę leśniczego oraz opowiedział wiele ciekawych rzeczy o bogactwach lasu. Pan leśnik podkreślił, że oprócz drewna, grzybów i jagód las produkuje tlen, chroni przed szkodliwym wpływem przemysłu, jest ulubionym miejscem wypoczynku ludzi i wreszcie jest domem dla wielu zwierząt. Dzieci dowiedziały się także, jakie zwierzęta zamieszkują okoliczne lasy, jakie są ich zwyczaje, dlaczego niektóre z nich gromadzą zapasy, a inne zapadają w sen zimowy.

Dzieci bardzo angażowały się w zajęcia, chętnie odpowiadały na stawiane im pytania oraz same zadawały wiele pytań dotyczących przyrody i pracy w lesie, na które otrzymały wyczerpujące odpowiedzi. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a wysłuchane ciekawostki i wiadomości poszerzyły wiedzę przyrodniczą dzieci.

Na zakończenie spotkania zostaliśmy zaproszeni do odwiedzenia terenów Nadleśnictwa Elbląg.