• Naukowy Zawrót Głowy

• Rozmowa o trudnym zawodzie policjanta i bezpieczeństwie podczas spotkania z policjantem

• 01.07.2019 08:19
        • W  ramach projektu Naukowy Zawrót Głowy  uczniowie klasy II 12 VI 2019r. uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszem policji, pracującym na co dzień w Komisariacie Policji w Elblągu, asp. szt. Rafałem Gorczyńskim.

• Prowadzący spotkanie zwracał uwagę, jakie reguły bezpieczeństwa należy zachować w drodze do

i ze szkoły oraz poza miejscem zamieszkania, przypominał zasady poruszania się po ulicy, chodniku oraz podczas jazdy rowerem. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać.

Pan policjant zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi czy zagrożenia wynikające z obcowaniem z nieznanymi zwierzętami. Podczas spotkania z policjantem uczniowie mogli dowiedzieć się, jak unikać zagrożeń związanych z nieumiejętnym korzystaniem z portali społecznościowych i telefonów komórkowych.

Oczywiście nie odbyło się bez pytań ze strony uczniów, które dotyczyły przekazywanych informacji, jak również innych aspektów pracy policjanta. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród dzieci opowiadania o codziennej pracy Policji.

Spotkanie było interesujące i pouczające.