• Szkoła Promująca Zdrowie

• Światowy Dzień Walki z Otyłością w naszej szkole

• 04.11.2018 20:47
        • W dniach 22-26 października obchodziliśmy w naszej szkole „Tydzień Walki z Otyłością” – po to, by zwrócić uwagę na ten problem, gdyż na świecie co roku z powodu schorzeń powiązanych z otyłością i nadwagą umiera ponad 2,5 miliona ludzi!

• Z okazji Światowego Dnia Walki z Otyłością, przypadającego 24 października, zespół Szkoły Promującej Zdrowie przygotował gazetkę tematyczną, która zawierała wiele cennych wskazówek dotyczących zdrowego stylu życia i prawidłowego odżywiania.

Uczniowie klas starszych rozpoczęli także pracę nad wykonaniem tablic poglądowych o zawartości cukru w niektórych produktach spożywczych chętnie spożywanych przez dzieci i młodzież.

Klasy I-III oraz oddziały przedszkolne 5 i 6- latków przygotowały ścienne gazetki tematyczne pt.: „Walczymy z otyłością”, ,,Ruch to zdrowie”, ,,Zdrowe produkty”.

Uczniowie klas starszych obliczali z wykorzystaniem kalkulatorów swoje BMI.

Została również przygotowana kolorowa degustacja witaminowa –przedstawiciele klasy VIII a

i klasy II częstowali społeczność szkolną owocami i warzywami, przypominając, że należy je spożywać 5 razy dziennie.

Uczniowie naszej szkoły począwszy od klasy II wzięli udział w ,,Turnieju wiedzy o zdrowiu

i właściwym odżywianiu”. Zwycięzcom poszczególnych klas na apelu podsumowującym Tydzień Walki z Otyłością zostały wręczone nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.

Mamy nadzieję, że wszystkie te działania chociaż w minimalnym stopniu przyczyniły się do zwiększenia świadomości społeczności szkolnej w kwestii prawidłowego odżywiania.