• Szkoła Promująca Zdrowie

• Zdrowo i kolorowo w klasie II

• 22.03.2019 13:58
        • W związku z realizacją podczas lekcji tematów o zdrowiu 18 III 2019r. uczniowie klasy II przygotowali wiosenne, kolorowe i zdrowe kanapki. W naszej szkole promujemy zdrowy tryb życia,  dlatego zajęcia urozmaicamy działaniami praktycznymi.

• Dzieci przyniosły w tym dniu wszystko, co potrzebne jest do wykonania kanapek. Na początku przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas posługiwania się nożem. Po starannym umyciu rąk, założeniu fartuszków i przygotowaniu miejsca do pracy,  wszyscy przystąpili do wykonania zadania. Dzieci samodzielnie smarowały pieczywo masłem, a następnie układały na kromkach wybrane przez siebie produkty. Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonały doskonale. Podczas robienia kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe oraz  doskonaliły samodzielność. Przygotowane kanapki wyglądały naprawdę smakowicie – nic więc dziwnego, że po kulinarnej przygodzie zniknęły z talerzy bardzo szybko, bo przecież każdy z nas wie, że najlepiej smakują kanapki wykonane własnoręcznie.