• Tradycyjny sad

• 19.03.2024
            • ETAP I – ROZMAWIAMY O SADZIE

• Zadanie 1.1 Budowanie zespołu

Opiekunem grupy jest p. Joanna Kurowska,która jest opiekunem samorządu uczniowskiego.Ulubioną czynnością pani Joanny jest praca z dziećmi, muzyka.
              Nasz zespół:
              • Jan Adamski, interesuje się informatyką, komputerami.
              • Julia Adamkowska, fanka Tik Toka interesuje się filmem,muzyką.
              • ​​​​​​​Zofia Bruzdewicz, która kocha język polski lubi zwierzęta,uwielbia też jeździć na rowerze i rolkach.
              • Szymon Kowalski, interesuje się piłką nożną,bieganiem,sportem,jazdą na rowerze,graniem w gry komputerowe.
              • Wiktoria Bąk bardzo lubi jeździć na rolkach i na rowerze.
              • Malwina Marcińczuk lubi koty,przyrodę,naturę.
              • Hanna Bumbul lubi robić zdjęcia lubi plastykę i przyrodę.
              • Ignacy Wojtyna lubi rysować bardzo pandy,przyrodę.
              • Michał Demkowicz lubi rysować i przyrodę.
              • Przemysław Balana lubi w-f, j.polski, przyrodę i ogrodnictwo.
              O projekcie dowiedzieliśmy się od opiekuna samorządu p.Asi. Nasz zespół składa się z 10 osób są to uczniowie klas 4. Zespół powstał 28 lutego. Pani Asia znalazła informację dotyczącą projektu na swojej skrzynce mailowej. Zapoznała się z tym projektem,organizowanym przez FBOŚ i zaproponowała nam przystąpienie do niego. Na wspólnej lekcji p. Asia opowiedziała nam o konkursie i za naszą zgodą włączyła nas do realizacji tego projektu. Stworzyliśmy zgraną drużynę, która lubi przyrodę interesuje się ekologią i nie boi sięwyzwań. Pierwsze zadanie polegało na wymyśleniu nazwy dla naszej ekipy. Było to bardzo trudne zadanie, ale po wspólnym ustaleniu nasza grupa przyjęła nazwę "Sadowe Dzieciaki”. Naszym wspólnym celem jest założyć sad rodziny. Będzie on miał lokalizację na terenie naszej szkoły. Nasz sad będzie wspaniałym miejscem na np. pikniki. Będzie też promował tradycyjne odmiany drzew owocowych, bez stosowania oprysków i tym samym zdrowe odżywianie.
              Podziału ról w zespole: aby grupa prężnie działała podzieliliśmy się na grupy wg.naszych talentów, zainteresowań: pisarze:Zofia, Szymon, informatycy:Jan i Julia, malarze:Hanna, Malwina,Wiktoria,Ignacy, fotograf Marcelina, Przemek. Pisarze zajmują się pisaniem raportów, układaniem tekstów na plakaty promujące, malarze wykonaniem logo oraz plastyczną oprawą plakatów, informatycy zapisem. Opiekun nadzoruje całość i przeprowadza lekcje dostarczające wiedzy na temat sadownictwa. Wspólnie pracujemy nad promocją projektu prezentując naszą wiedzę kolegom i koleżankom z innych klas, rodzicom, nauczycielom oraz lokalnej społeczności podczas apeli.