• Zmarł Bogusław Radziewicz

• Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o odejściu naszego Kolegi Bogusława Radziewicza.

Bliskim składamy nasze najszczersze wyrazy współczucia

• Światowy Dzień Wody z PAH

• Światowy Dzień Wody został ustanowiony w 1992 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ i przypada każdego roku w dniu 22 marca. Jego głównym celem jest podnoszenie świadomości na temat  globalnych wyzwań wodnych przez podkreślenie znaczenia wpływu prawidłowej gospodarki wodnej na kondycję gospodarczą i społeczną otaczającego nas świata oraz  znaczenia wody w życiu człowieka. Coroczne Święto Wody ma również zwracać uwagę na podejmowanie działań zmierzających do ochrony jej zasobów.

Klasa III nawiązała współpracę z Polską Akcja Humanitarną (PAH), aktywnie włączając się w działania mające na celu  zaangażowanie jak największej liczby osób i szerzenie świadomości o tym, że:

• dostęp do czystej wody to prawo człowieka,
              • na świecie 785 milionów ludzi nie ma dostęp do bezpiecznej wody pitnej,
              • jesteśmy za to współodpowiedzialni/e,
              • oszczędzanie wody to za mało.

Dzieci aktywnie uczestniczyły we wszystkich zaplanowanych działaniach, co przyczyniło się do zwiększenia ich świadomości ekologicznej i odpowiedzialności wobec środowiska naturalnego.

Aby podkreślić znaczenie wody, uczniowie ubrali się na niebiesko i udekorowali salę ozdobami związanymi z wodą, co było symbolicznym gestem solidarności z ideą ochrony zasobów wodnych i dbałości o nie.

• Zbiórka książek dla Litwy

• Wójt Gminy Elbląg Zygmunt Tucholski ogłasza zbiórkę książek dla uczniów Szkoły – Centrum Wielofunkcyjnego w Mościszkach z polskim językiem nauczania, funkcjonującej na terenie partnerskiej Gminy Ławaryszki na Litwie.

Ławaryszki to gmina, którą w ponad 80% zamieszkują Polacy. Chcemy zachęcić darczyńców do przekazywania nowości wydawniczych z literatury pięknej i popularnonaukowej. Ofiarowane książki można przekazać do Gminnej Biblioteki Publicznej w Komorowie Żuławskim i Filii w Nowakowie, a także do naszych szkół gminnych oraz do Urzędu Gminy Elbląg  pok. nr 4.

Akcja będzie trwała od 27.03.2024 r. do 30.04.2024 r.

Liczymy na Państwa zainteresowanie. Zróbmy coś dobrego dla innych!

• Fizyka jest ciekawa

• 22 marca 2024 r. w klasie 3 odbyły się niezwykłe zajęcia prowadzone przez nauczycielkę fizyki, panią Iwonę Statek. Uczniowie byli pełni entuzjazmu i aktywnie brali udział w doświadczeniach. Nie tylko obserwowali, ale także sami przeprowadzali pewne eksperymenty. Dzięki tym zajęciom przekonali się, że nauka o otaczającym nas świecie, pełna tajemnic i fascynujących zjawisk.

Serdecznie dziękujemy pani Iwonie Statek za poświęcony czas i świetnie przeprowadzone zajęcia.

• Dzień Matematyki w klasach I-III

• Uczniowie klas I-III świętowali Dzień Matematyki. Dzieci miały okazję zmierzyć się z różnorodnymi zadaniami matematycznymi. Były to zadania od prostych dodawań i odejmowań po bardziej zaawansowane układanki logiczne. Każda klasa miała swoje wyzwanie, a uczniowie pracowali w grupach, wymieniając pomysły i rozwiązania. To była doskonała okazja do rozwijania umiejętności myślenia analitycznego i kreatywności. Po zakończeniu zadań, ogłoszono wyniki. Najlepsze drużyny otrzymały dyplomy. Widząc uśmiechy na twarzach dzieci, można było stwierdzić, że Dzień Matematyki był prawdziwym sukcesem!

Zwycieskie drużyny:

Klasa IaKaja Bartoszewicz, Lena Błaszczyk, Maja Grzędzicka, Igor Pesta, Nikola Raszewska

Klasa IbMichał Łojek, Amelia Turo, Jeremi Fiedor-Neustadt, Agata Jurewicz, Paweł Klekotka

Klasa IIIJan Dudek, Alan Nowakowski, Jakub Szadurski, Radosław Wiśniewski

Matematyka może być fascynująca, a my jesteśmy dumni z naszych młodych matematyków!

• Odpłatność za posiłki w kwietniu 2024 r.

• Odpłatność za obiady w kwietniu 2024 r .
              proszę dokonać w dniach 22.03.2024 r. – 29.03.2024 r.

dla uczniów z klas 1-3 - 80,00 zł (20 dni x 4 zł bez 2 kwietnia)

dla uczniów z klas 4-8 - 100,00 zł (20 dni x 5 zł bez 2 kwietnia )

Zgodnie z Zarządzeniem nr 6/2022 z dnia 17 sierpnia 2022 r.
              Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej w Gronowie Górnym
              wpłat dokonujemy wyłącznie przelewem
              na konto 97 1160 2202 0000 0005 9334 9125

Brak wpłaty na dzień 3 kwietnia 2024 r.
              skutkować będzie odmową żywienia w danym miesiącu do czasu
              uregulowania należności.

Rezygnację lub chęć korzystania z obiadów należy zgłosić u intendenta przed rozpoczęciem nowego miesiąca. Tel 552333226 wew.26

• Gminny Konkurs Informatyczny

• Masz ochotę na twórczą przygodę z kodowaniem? To jest właśnie dla Ciebie!

Gminny Konkurs Informatyczny zaprasza uczniów klas I-VIII do stworzenia programu w języku Scratch 3.0. Twoim zadaniem jest wykorzystanie swoich umiejętności i przekształcenie ich w fascynujący projekt.

Termin oddania pracy upływa 15 marca!  Szczegóły w regulaminie