• Wycieczka klasy III do Hullo

• Uczniowie klasy III wybrali się na niezwykłą wycieczkę do Centrum Rekreacyjno-Sportowego "Hullo" w Lubawie, gdzie czekały na nich liczne atrakcje.

Największym zainteresowaniem cieszyła się sala zabaw, pełna trójpoziomowego toru przeszkód, przejść, zjeżdżalni, trampolin oraz basenów z piłeczkami. Dzieciaki nie mogły się nadziwić i z radością korzystały z każdej dostępnej możliwości, a mini ścianka wspinaczkowa okazała się dodatkową atrakcją. Kolejnym punktem programu był udział w zajęciach w sali chemicznej, gdzie dzieci miały okazję przeprowadzić efektowne doświadczenia, rozbudzając swoją ciekawość i zainteresowanie nauką. Następnie uczniowie zostali zaproszeni do pokoju laserowego, gdzie mogli odpocząć i poszerzyć swoją wiedzę o kosmosie, oglądając fascynujący seans filmowy w kinie sferycznym.

Wszyscy uczestnicy wycieczki spędzili czas bardzo aktywnie, doskonale się bawiąc i zdobywając nowe doświadczenia. Z zadowoleniem wrócili do szkoły, pełni wrażeń i nowych inspiracji.

• Konkurs Digital Wizards

• Zapraszamy uczniów klas VI-VIII do wzięcia udziału w nowym konkursie edukacyjnym Fundacji KPMG Digital Wizards

Program ma formę trzyetapowego konkursu wiedzy dla uczniów zainteresowanych informatyką i nowoczesnymi technologiami. W pierwszej pilotażowej edycji programu uczniowie będą zdobywać i weryfikować wiedzę w trzech obszarach: AI, cyberbezpieczeństwie i marketingu cyfrowym.
              Chętne osoby powinny zgłosić się do 16 maja 2024 roku  - należy napisać e-mail do nauczycielki informatyki Małgorzaty Mościńskiej.

Na najlepszych uczestników czekają nagrody – laptopy, tablety oraz udział w wyjątkowym obozie naukowym!

Szczegóły programu, w tym regulamin, można znaleźć na stronie: https://kpmg.com/pl/pl/home/fundacja-kpmg/programy-dla-edukacji/digital-wizards.html

• Wiosenne puzzle

• Wiosenne puzzle - pod takim tytułem odbył się w naszej szkole kolejny Logopedyczny Konkurs Plastyczny. Chętni uczniowie z klas I – III wykonali pracę plastyczną o tematyce wiosennej, na której znalazły się elementy, w nazwach których znajdowały się trudne głoski [sz, ż, cz, dż], [s, z, c, dz], [ś,ź,ć,dź] oraz [r]. Każdy autor zamienił potem swoja pracę w ….. puzzle.

Komisja konkursowa nagrodziła najlepszych twórców w kategoriach klasowych. Nagrody zostały zakupione z funduszu Rady Rodziców.

Oto zwycięzcy:

Kategoria klasy I

I miejsce: Grzegorz Sprzeński klasa I b

Kategoria klasy II

I miejsce: Daria Furman klasa IIa i Lena Bielińska klasa IIa

II miejsce: Oliwia Ulkowska klasa IIa, Hubert Furman klasa IIa, Franciszek Grabowski klasa IIa

III miejsce: Zuzanna Grzębska klasa IIa, Amelia Pawlonka klasa IIa, Amelia Ulkowska klasa IIa

Kategoria klasa III

I miejsce: Jan Dudek