• Aktualności

          • Odpłatność za posiłki w czerwcu 2023 r.
            • Odpłatność za posiłki w czerwcu 2023 r.

            • odpłatność  za obiady  w czerwcu 2023 r.
               proszę  dokonać w dniach 25.05.23r – 31.05.2023 r.
              
              dla uczniów z klas 1-3 - 52,00 zł (13 dni x 4 zł)
               dla uczniów z klas 4-8  -  65,00 zł (13 dni x 5 zł)
              
              Obiady dla klas 1-8 wydawane będą do środy 21 czerwca włącznie.
              
              Zgodnie z Zarządzeniem nr 6/2022 z dnia 17 sierpnia 2022 r.
              Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej
              wpłat dokonujemy wyłącznie przelewem
              na konto  62 1440 1390 0000 0000 1485 4975
              
              Brak wpłaty na dzień 1 czerwca 2023 r.
              skutkować będzie odmową żywienia w danym miesiącu do czasu uregulowania należności.
              Rezygnację lub chęć korzystania z obiadów należy zgłosić u intendenta
              przed rozpoczęciem nowego miesiąca. Tel 55 233 32 26 wew.26
            • Śladami Mikołaja Kopernika

            • Rok 2023  został ustanowiony Rokiem Mikołaja Kopernika. Było to inspiracją do zaplanowania wycieczki klasy II. Pierwszym punktem wyprawy był Ronin, gdzie na Górze Żurawiej znajduje się Park Astronomiczny. Tu uczniowie wzięli udział w warsztatach „Pieniądz w ręku Kopernika”, podczas których dowiedzieli się o zainteresowaniach Mikołaja Kopernika sprawami monetarnymi, o psuciu i podleniu się monety, które zaobserwował. Wysłuchali opowiadania o dobrych i złych monetach oraz o Koperniku – ekonomiście.  Na chwilę stali się też mincerzami i samodzielnie wybijali pamiątkowe monety. 

              Kolejnym punktem wycieczki była wspaniała Bazylika archikatedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Andrzeja we Fromborku. Uczniowie z zaciekawieniem oglądali wnętrze świątyni – organy, bogate ołtarze i oczywiście grobowiec Mikołaja Kopernika. 
              Następnie skierowali kroki do Planetrium znajdującego się w przyziemiu Wieży Radziejowskiego na Wzgórzu Katedralnym.  W trakcie seansu prezentowane były gwiazdozbiory nieba północnego w różnych porach roku oraz gwiazdozbiory nieba południowego, Rozmowy  między Księżycem a Gwiazdą Polarną oprowadziły dzieci po sferze niebieskiej. Po takiej dawce rozgwieżdżonego nieba, dzieci spróbowały znaleźć się choć trochę bliżej gwiazd. Zwiedzili najstarsza w Polsce Wieżę Wodną, z której mogli podziwiać zachwycające widoki.
              Nie zabrakło też czasu na drobne zakupy- pyszne lody gofry. Na koniec dzieci skorzystały z doskonale wyposażonego placu zabaw przy promenadzie fromborskiej.

            • Bezpieczeństwo w świecie cyfrowych zagrożeń i nie tylko

            • Czy od komputera można się uzależnić? Na to i podobne pytania mieli możliwość uzyskania odpowiedzi uczniowie klasy III a w piątek 12 maja 2023r. Zaprosiliśmy do klasy eksperta w tym temacie dr Piotra Kulikowskiego – Dziekana Wydziału Administracji i Nauk Społecznych z Akademii Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu. Trzecioklasiści brali udział w pogadance, pracowali w grupach i prezentowali swoje prace. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał Certyfikat uczestnictwa w spotkaniu oraz drobne upominki przywiezione przez pana Dziekana.

            • Flażoleciaki na muzycznym spotkaniu w Lubieszewie

            • W piątek 5 V 2023r. zespół muzyczny Flażoleciaki z klasy III a wziął udział w II Żuławskim Festiwalu Muzycznym ,,Dla Maryi”, który odbył się w Lubieszewie. Patronat nad Festiwalem objął biskup elbląski Jacek Jezierski oraz burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego Jacek Michalski.

              Mieszkańcy Lubieszewa oraz zaproszeni goście wysłuchali koncertu 6 zespołów flażoletowych z: Warcina, Cygan, Warszawy, Ostaszewa, Lubieszewa oraz Gronowa Górnego. Gościnnie wystąpili: Zespół Szkół Muzycznych im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Elblągu, Kraina Otwartej Sztuki KOS, Pomorski Kwintet Dęty, Katarzyna Szkodzińska, Chór po 16 - tej, Duet - Katarzyna Winkelmann i Jagoda Szoła z Parafii Św. Maksymiliana Kolbego w Tczewie, Tomasz Sieklucki, Studio Artystyczne Marty Kozakiewicz, Katolicka Szkoła Podstawowa im. Świętej Rodziny w Olsztynie, Chór Zza Ucha Stegna oraz Akademia Ukulele z SP w Lubieszewie.

              Po koncercie wszyscy uczestnicy Festiwalu i goście, zostali zaproszeni na gorący poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Lubieszewie.