- Publiczna Szkoła Podstawowa w Gronowie Górnym wdrożyła do zdalnej pracy z uczniem "G Suite dla Szkół i Uczelni".
- W przypadku, gdy uczeń nie ma możliwości korzystania z G Suite, nauczyciel będzie rozpatrywał taki przypadek indywidualnie i wykorzysta inne, dostępne możliwości kontaktu na odległość z uczniem.
- Udział w zajęciach on-line nie jest obowiązkowy (bierzemy pod uwagę: brak sprzętu w domu, problem z Internetem itd.), aczkolwiek bardzo do nich zachęcamy. Jeśli nie będziesz na lekcji online, Twoja praca w ramach lekcji będzie opierać się, na zalogowaniu się do aplikacji Google Classroom i pobraniu materiałów przygotowanych przez nauczyciela.
- Pamiętaj, że punktualność jest ważna – dlatego prosimy, abyś logował się na lekcje we właściwej godzinie. Spóźnienia będą zakłócały lekcje (tak jak w szkole wchodzenie do klasy).
- Zakres materiału do pracy zdalnej ucznia, określa nauczyciel i zamieszcza je w aplikacji Google Classroom.
- Podczas lekcji online z pomocą aplikacji Google Meet, zasady są takie jak na lekcji w szkole. Nie możemy sobie wzajemnie przeszkadzać.
- Mikrofon powinien być wyłączony w trakcie lekcji. Ważne, by wszyscy uczniowie dobrze słyszeli nauczyciela i nawzajem się nie rozpraszali. Mikrofon/kamerę włącz, gdy nauczyciel Ciebie o to poprosi.
- Korzystanie z czatu w aplikacji Google Meet w czasie lekcji online jest dozwolone wyłącznie na wyraźną prośbę nauczyciela.
- Poczekaj z posiłkiem czy przekąską do przerwy.
- Nauczyciel ustali wcześniej z Wami zasady, w jaki sposób będziecie się komunikować tak, by przebieg lekcji był sprawny. Jeśli masz pytania, będziesz mógł je zadać na czacie lub poczekaj, aż nauczyciel odda Ci głos.
- Do lekcji przygotuj zeszyt, podręcznik oraz zeszyt ćwiczeń, jeśli taki używacie oraz inne materiały, które polecił nauczyciel.
- Pamiętaj, że lekcji nie wolno nagrywać. Nie wolno utrwalać cudzego wizerunku bez jego zgody, bo zachowanie takie jest złamaniem prawa. Może się zdarzyć, że nauczyciel nagra swoje wystąpienie na potrzeby dydaktyczne. Informacja o tym pojawi się przed nagraniem.
- Dla przypomnienia, pamiętaj, że Twoja kamera pokazuje obraz z miejsca, w którym jesteś. Zastanów się nad tym, zanim swoją przestrzeń do pracy pokażesz innym.
Regulamin uczestniczenia w lekcjach on-line z wykorzystaniem aplikacji pakietu G Suite: Google Classroom, Google Meet
Wiosenna przerwa świąteczna w szkołach
Informujemy, że od 9 do 14 kwietnia br. w szkołach będzie trwać wiosenna przerwa świąteczna. W czwartek, 9 kwietnia i piątek, 10 kwietnia br. szkoły nie będą prowadzić zajęć dydaktyczno-wychowawczych z uczniami w formie kształcenia na odległość ani zajęć opiekuńczych (świetlicowych) dla uczniów.
Natomiast przedszkola, jako placówki nieferyjne, do 10 kwietnia br. prowadzą swoją działalność z dziećmi zgodnie z przepisami prawa o czasowym ograniczeniu funkcjonowania jednostek systemu oświaty.
Podstawy prawne:
- Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz.U.z 2017 r. poz. 1603 z późn. zm.) - § 3 ust.1 pkt 3.
- Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 410 z późn. zm.).
- Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświatyw związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 493 z późn. zm.).
Zmiana terminów postępowania rekrutacyjnego
Na podstawie art. 154 § 6 ustawy - Prawo oświatowe, po uzgodnieniu z organem prowadzącym, ustalam następujące terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego, w tym terminy składania dokumentów oraz szczegółowe terminy czynności rekrutacyjnych:
1. Złożenie wniosku o przyjęcie do oddziału przedszkolnego lub klasy pierwszej wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym i postepowaniu uzupełniającym.
do17 kwietnia 2020 r.
...................................................................................................................................
2. Sporządzenie listy kandydatów zawierającej imiona i nazwiska kandydatów uszeregowane w kolejności alfabetycznej, w przypadku których zweryfikowano wniosek, o którym mowa w art. 149 ustawy – Prawo oświatowe oraz spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym, w tym:
- sporządzenie informacji o podjętych czynnościach, o których mowa w art. 150 ust. 7 ustawy - Prawo oświatowe;
- sporządzenie informacji o liczbie punktów przyznanych poszczególnym kandydatom;
do 22 kwietnia 2020 r.
...................................................................................................................................
3. Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych.
do 22 kwietnia 2020 r.
...................................................................................................................................
4. Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia.
do 29 kwietnia 2020 r.
...................................................................................................................................
5. Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.
do 30 kwietnia 2020 r.
Terminy postępowania uzupełniającego pozostają bez zmian i są zgodnie z harmonogramem czynności wskazanych w Zarządzeniu Nr 7/2020 Wójta Gminy Elbląg z dnia 29 stycznia 2020 r.
Witamy w Kąciku Przedszkolaka
- Drodzy Rodzice! Kochane Przedszkolaki!W związku z zaistniałą sytuacją i brakiem możliwości spotkania się w przedszkolu, chciałybyśmy uatrakcyjnić Wam czas, który musicie spędzić w domach. Zapraszamy zatem do korzystania z zamieszczanych przez nas materiałów.
Informacja dla rodziców uczniów klas I-VIII
Szanowni Państwo!
Zgodnie z zapisami rozporządzeń, wydanych przez Ministra Edukacji Narodowej, od 25 marca 2020 r. nauka Państwa dzieci będzie obowiązkowo odbywać się z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
Aby nasze nauczanie przebiegało jak najsprawniej wszyscy Państwo otrzymacie wkrótce przez dziennik niezbędne informacje do korzystania przez dziecko z konta "G Suite dla Szkół i Uczelni".
Po otrzymaniu loginu i hasła należy zalogować się korzystając ze strony Google.
Jeśli nie korzystają Pańswto z e-dziennika, proszę o skontaktowanie się przez e-mail admin@szkolagronowog.pl
Zachęcam do odwiedzania strony naszej szkoły www.spgg.edupage.org. Będziemy tam umieszczać dodatkowe informacje. Nadal drogą kontaktu z wychowawcą i nauczycielami pozostaje dziennik elektroniczny.
Dziękuję Państwu za dotychczasową współpracę i cierpliwość.
Z poważaniem
Małgorzata Bielawska
dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Gronowie Górnym
Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych - informacja Ministerstwa Edukacji Narodowej
Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.
Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych
Zawieszenie zajęć dotyczy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych (publicznych i niepublicznych), z wyjątkiem:
- poradni psychologiczno-pedagogicznych;
- specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych;
- młodzieżowych ośrodków wychowawczych, młodzieżowych ośrodków socjoterapii, specjalnych ośrodków wychowawczych, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych;
- przedszkoli i szkół w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej;
- szkół w zakładach poprawczych i schroniskach dla nieletnich;
- szkół przy zakładach karnych i aresztach śledczych.
Dyrektorze,
- zajęcia w Twojej szkole, przedszkolu, placówce będą zawieszone na
2 tygodnie; - 12 i 13 marca br. to dni, w których w przedszkolach i szkołach podstawowych nie będą odbywały się
Rodzicu,
- ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
- zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
- jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
- przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
- rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
- śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.
Uczniu,
- pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
- przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
- odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
- przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.
Platforma epodreczniki.pl i materiały do samodzielnej nauki
Zachęcamy nauczycieli, aby w najbliższym czasie wspierali uczniów w nauce i przekazywali materiały do samodzielnej pracy w domu. Szczególnie prosimy o objęcie opieką uczniów, którzy przygotowują się do tegorocznego egzaminu ósmoklasisty, maturalnego oraz zawodowego i udostępnienie im niezbędnych materiałów.
Rekomendujemy wykorzystanie w tym celu następujących rozwiązań:
- dziennik elektroniczny;
- strona internetowa szkoły, przedszkola, placówki oświatowej;
- mailing do rodziców, a w przypadku uczniów starszych wysyłanie materiałów bezpośrednio do młodzieży.
Na platformie Ministerstwa Edukacji Narodowej epodreczniki.pl udostępniliśmy
e-materiały do wykorzystania przez nauczycieli lub do samodzielnej nauki przez uczniów. Epodręczniki.pl to biblioteka bezpłatnych, sprawdzonych, zgodnych z aktualną podstawą programową materiałów edukacyjnych.Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?
- Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.
- Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.
Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus
Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!
Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.
Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Powiatowy konkurs wiedzy „Wiem, co jem”
W ramach realizacji programu edukacyjnego „Trzymaj Formę”, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowym konkursie wiedzy „Wiem, co jem”. Rozgrywki były poprzedzone eliminacjami szkolnymi. Do konkursu zakwalifikowali się Anna Tomaszewska, Natalia Sołtysiak i Maciej Jachimowicz.
02 marca 2020 uczniowie napisali test, w którym musieli się wykazać wiedzą w zakresie znaczenia zbilansowanej diety i aktywności fizycznej w codziennym życiu. Z przyjemnością informuję, że III miejsce zajęła Anna Tomaszewska. Ania dostała nagrodę rzeczową i dyplom, pozostali uczestnicy dyplomy.
Głównym organizatorem konkursu była Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna Sekcja Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej w Elblągu. Współorganizatorem Szkoła Podstawowa Nr 15 w Elblągu.
Opiekun – Alicja Konopko
Projektujemy zamki
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Klasa II: Strona główna: Projektujemy zamki.
10
Tłusty czwartek na sportowo
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Tłusty czwartek na sportowo.
42
Dyskoteka karnawałowa
Karnawał to czas wspaniałej, radosnej zabawy, dlatego nie mogło zabraknąć dyskoteki. Uczniowie klasy II i III z niecierpliwością na nią czekali. Karnawałowa dyskoteka odbyła się w sali gimnastycznej, więc miejsca na tańce, konkursy i figle było co niemiara. Czas fantastycznej zabawy upłynął w mgnieniu oka i jak zawsze żal było kończyć, dlatego dzieci z niecierpliwością czekają na kolejną dyskotekę.
Wszyscy laureaci oraz uczestnicy konkursu otrzymali upominki za co dziękujemy Radzie Rodziców.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dyskoteka karnawałowa.
29
Dzień otwarty dla przyszłych przedszkolaków
Dzień otwarty dla przyszłych uczniów
REKRUTACJA do Publicznej Szkoły Podstawowej w Gronowie Górnym 2020/2021
Oddział przedszkolny
- dzieci uczęszczające do oddziałów przedszkolnych w roku szkolnym 2019/2020
składana jest deklaracja o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w oddziale przedszkolnym w Publicznej Szkole Podstawowej w Gronowie Górnym
termin: 25.02.2020 r. - 02.03.2020 r. - dzieci zapisywane po raz pierwszy do oddziałów przedszkolnych w roku szkolnym 2019/2020
składany jest wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego
termin: 03.03.2020 r. - 17.03.2020 r.
Klasa I
- dziecko zamieszkałe w obwodzie szkoły (miejscowości: Adamowo, Adamowo Osiedle, Bielnik Pierwszy, Czechowo, Gronowo Górne, Helenowo, Janowo, Kazimierzewo, Nowe Pole, Nowina, Raczki Elbląskie, Tropy Elbląskie, Władysławowo)
składane jest zgłoszenie dziecka do klasy pierwszej Publicznej Szkoły Podstawowej w Gronowie Górnym
termin: 25.02.2020 r. - 02.03.2020 r. - dziecko spoza obwodu szkoły
składany jest wniosek o przyjęcie dziecka do klasy pierwszej Publicznej Szkoły Podstawowej w Gronowie Górnym
termin: 03.03.2020 r. - 17.03.2020 r.
DOKUMENTY do pobrania
- dzieci uczęszczające do oddziałów przedszkolnych w roku szkolnym 2019/2020
Gminny Turniej tenisa stołowego dziewcząt i chłopców - dziewczęta - lokalny
Nowe osiągnięcie w naszej szkole:
Wanessa Zajączkowska: II miejsce
Karolina Woźniak: III miejsce
Weronika Żurawska: II miejsce
Konkurencja: Gminny Turniej tenisa stołowego dziewcząt i chłopców - dziewczęta
Okręg: lokalny
Gminny Turniej tenisa stołowego dziewcząt i chłopców - klasy VII-VIII chłopcy - lokalny
Nowe osiągnięcie w naszej szkole:
Bartosz Bryl: II miejsce
Igor Mech: II miejsce
Jakub Kozłowski: IV miejsce
Jakub Melka: IV miejsce
Konkurencja: Gminny Turniej tenisa stołowego dziewcząt i chłopców - klasy VII-VIII chłopcy
Okręg: lokalny
Gminny Turniej tenisa stołowego dziewcząt i chłopców - klasy V-VI chłopcy - lokalny
Nowe osiągnięcie w naszej szkole:
Bartek Bryl: II miejsce
Marceli Ptaszek: II miejsce
Konkurencja: Gminny Turniej tenisa stołowego dziewcząt i chłopców - klasy V-VI chłopcy
Okręg: lokalny
W polskiej szkole na Litwie
W dniach 20 – 21 stycznia 2020 roku nauczycielka naszej szkoły, Elżbieta Filipkowska odwiedziła społeczność szkolną w Mościszkach na Litwie. Jest tam polska szkoła, która pełni również funkcję ośrodka kultury, sportu, krzewienia polskiej kultury na Litwie.
W Mościszkach mieszkają nasi rodacy mówiący po polsku, którzy pielęgnują tradycje polskie, a ich dzieci uczęszczają do polskiej szkoły. Miłe przyjęcie przez cudownych ludzi ze szkoły w Mościszkach to wspaniały początek naszej współpracy w ramach projektu „Szkoła 6.0”.Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii W polskiej szkole na Litwie.
Na skrzydłach miłości
Uczniowie klasy II, III i IV mieli wyjątkową przyjemność uczestniczenia w koncercie walentynkowym w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych. Wzruszający spektakl był pełen pięknych utworów w ciekawych aranżacjach, wykonywanych z pasją przez młodych artystów.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Na skrzydłach miłości.
5
Konkurs plastyczny
Oddział Regionalny KRUS w Olsztynie informuje o X edycji Konkursu Plastycznego dla Dzieci „ Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz”. Szczegóły w regulaminie.
Jak się przedstawiać w Internecie?
11 lutego obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Korzystając z tej okazji uczniowie klasy III wzięli udział w zajęciach nt. ,,Kim jestem w Internecie”, które zostały przeprowadzone w Bibliotece Pedagogicznej w Elblągu. Trzecioklasiści wykazali się umiejętnością przedstawienia się i powiedzenia o sobie kilku zdań. Utrwalili zasadę, iż obcym nie udziela się wszystkich informacji na swój temat. Ponadto poznali zasadność stosowania awatarów i nicków.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Jak się przedstawiać w Internecie?.
9
Warsztaty w Bibliotece Elbląskiej
Fotorelacja z warsztatów inspirowanych komiksem "Kajko i Kokosz. Szkoła latania".
Klasa V A musi sprostać trudnemu zadaniu - skonstruować maszynę latającą.Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Warsztaty w Bibliotece Elbląskiej.
Prace klasy VII
Latarnie inspirowane lekturą H. Sienkiewicza.
W oknach latarni - kolejne etapy tułaczki Skawińskiego.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Prace klasy VII.
7
Ferie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Komorowie Żuławskim
Podziękowania
Drodzy uczniowie, rodzice, dziadkowie, opiekunowie oraz pracownicy szkoły. W imieniu organizatorek naszego szkolnego finału, chcielibyśmy wam serdecznie i z całego serca podziękować za zaangażowanie i szczodrość. Wspólnymi siłami wsparliśmy WOŚP sumą 8982,48 zł! Jest to niesamowity wynik, pobiliśmy zeszłoroczny rekord. Jeszcze raz dziękujemy! Joanna Kurowska, Joanna Gałczyk, Agata Hajdukonis.
Spotkanie Noworoczne
Skąd nasz ród?
Na to pytanie próbowali zgłębić wiedzę uczniowie klasy III w dniu 10 XII podczas zajęć edukacyjnych w Bibliotece Pedagogicznej w Elblągu. Trzecioklasiści rozwijali wiedzę nt. legendarnego powstania państwa polskiego. Układali w logicznym porządku obrazki składające się na godło narodowe, flagę narodową. Uczniowie w czasie zajęć potwierdzili znajomość tekstu hymnu narodowego. Ponadto kształtowali umiejętność wydawania robotom poleceń oraz programowali wizualne sekwencje, które sterowały robotami w aplikacji Blockly. Zajęcia bardzo się podobały i wzbudziły wiele pozytywnych emocji – szczególnie praca z robotami.
Wykorzystując wolną chwilę do odjazdu dzieci obejrzały choinkę, która znajduje się przy Katedrze Św. Mikołaja.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Skąd nasz ród?.
3
Kulinarna przygoda klasy II
Uczniowie klasy drugiej brali udział w mini warsztartach kulinarnych w pizzerii Oliwka w Elblągu. Pod okiem doświadczonego kucharza, zgłębiali klasykę kuchni włoskiej. Wspólnie uczyli się robić pizzę. Każdy mógł skomponować to danie według własnego pomysłu. Gotowe pizze nie tylko prezentowały się wyśmienicie, ale smakowały wybornie. Kto by pomyślał, że przygotowanie pizzy wywoła takie emocje!
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Kulinarna przygoda klasy II.
31
Kiermasz Bożonarodzeniowy
Okres przedświąteczny sprzyja cudownej atmosferze, którą każdy z nas powoli zaczyna odczuwać, dlatego tradycją lat ubiegłych 04.12.2019 spotkaliśmy się w naszej szkole na kiermaszu bożonarodzeniowym. Podczas imprezy uczniowie klas I-VIII oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych zaprezentowali piękne ozdoby świąteczne, które można było nabyć za niewielką opłatą. Dla najmłodszych wychowanków nauczyciele wraz z wolontariuszami przygotowali m.in. konkurencje sportowe i artystyczne. Wszyscy mogli skosztować pysznych ciast zrobionych przez rodziców naszych podopiecznych. Panie kucharki przygotowały gofry, pizzę oraz czerwony barszczyk. Pojawił się również Mikołaj, który rozdawał dzieciom słodkie upominki.
Liczne atrakcje podczas kiermaszu świątecznego sprawiły, że wszyscy poczuli magię świąt i w takich nastrojach rozeszli się do swoich domów.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Kiermasz Bożonarodzeniowy.
77
Savoir-vivre przy stole
Wkrótce zasiądziemy przy świątecznym stole. Uczniowie klasy II chcą wiedzą, że ważne jest jak zachowujemy się przy stole. W bibliotece Cyberiada uczyli się dobrych manier przy stole, który jest miejscem szczególnym, miejscem rodzinnej integracji.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Savoir-vivre przy stole.
20
Odpłatność za posiłki w grudniu 2019 r.
- za obiady dla uczniów klas I ,II, III - 35 zł (14dni x 2,50 zł)
- za obiady dla uczniów klas IV ,V, VI, VII i VIII - 49 zł (14 dni x 3,50zł )
- za drugie śniadania klas IV-VIII – 21 zł (14 dni x 1,50 zł )
Odpłatność za posiłki w listopadzie 2019 r.
- za obiady dla uczniów klas I ,II, III - 35 zł (14dni x 2,50 zł)
- za obiady dla uczniów klas IV ,V, VI, VII i VIII - 49 zł (14 dni x 3,50zł )
- za drugie śniadania klas IV-VIII – 21 zł (14 dni x 1,50 zł )
Spotkanie z Panem Poetą
Gminna Biblioteka w Komorowie Żuławskim zaprosiła najmłodszych uczniów naszej szkoły na spotkanie z bajkopisarzem, autorem zabawnych historii Panem Poetą. Dzieci usłyszały historie o pawiu co miał ogon z przyjaźni, o kurze co tyła na diecie i o kaczce co przebrała miarkę. Zaprosił je także do wspólnej zabawy. I tak dzieci karmiły pluszową kurę zdrową żywnością, tworzyły nowy ogon pawia czy też przebierały się w kolorowe fatałaszki tak jak tytułowa bohaterka jednej z bajek - kaczka, co przebrała miarkę. Opowieści Pana Poety nie tylko rozbawiły małych słuchaczy ale przekazały im kilka mądrych życiowych prawd, które warto znać już od najmłodszych lat. Choćby tę, że nieważne jest, jak wyglądamy, ale jacy jesteśmy. I że czasami najdrobniejszy nawet dar od prawdziwego przyjaciela bywa najcenniejszy. Dziękujemy, Panie Poeto!
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Spotkanie z Panem Poetą.
76
Kiermasz Świąteczny
Światy z opłatka i zapomniane zwyczaje świąteczne
Światy, czyli przestrzenne wycinanki z opłatka były kiedyś nieodzownymi dekoracjami w okresie Bożego Narodzenia. Uczniowie klasy II spróbowali zasmakować klimatu dawnych świąt podczas warsztatów w Muzeum Archeologiczno - Historycznym w Elblągu. Każdy wykonał co najmniej jedną ozdobę z delikatnych opłatków. Niebawem można je będzie zobaczyć podczas Kiermaszu Świątecznego na stoisku klasy II. zpraszamy!
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Światy z opłatka i zapomniane zwyczaje świąteczne.
8
Lekcja przyrodnicza w terenie
13 XI 2019r. uczniowie klasy III i IV wspólnie z nauczycielkami odbyli lekcję przyrodniczą w terenie. Byliśmy w Bażantarni, gdzie pracownik elbląskiego nadleśnictwa poprowadził ciekawe i pouczające zajęcia. Uczniowie utrwalili warstwową budowę lasu. Określali warunki panujące w lesie. Rozpoznawali gatunki roślin i zwierząt typowych dla tego środowiska. Utrwalali zasady zachowania się w leśnym środowisku. Humory dopisywały bardzo, czego nie można powiedzieć o aurze. Ale cóż ...to już listopad i nie można narzekać. Lekcja zakończyła się smakowicie, ponieważ piekliśmy nad ogniskiem kiełbaski i pieczywo.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Lekcja przyrodnicza w terenie.
4
Nieistniejące zawody dawnego Elbląga
Klasa II odwiedziła elbląskie Muzeum Archeologiczno – Historyczne. Wszyscy z zainteresowaniem wysłuchali opowieści o znalezionych elbląskich skarbach, o zabytkach ze Starego Miasta, które znajdują się na muzealnych wystawach i o nieistniejących już zawodach. Dzieci porównywały zabytki z ich współczesnymi odpowiednikami i poznały wiele technik rzemieślniczych, co może być doskonałą inspiracją do rozwijania plastycznej kreatywności.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Nieistniejące zawody dawnego Elbląga.
15
O czym sowa huczy - czyli co wiemy o sowach?
O czym sowa huczy - czyli co wiemy o sowach? To tytuł zajęć, które odbyły się w siedzibie Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej. Uczniowie poznali zamieszkujące Polskę sowy, ich budowę, zwyczaje, odgłosy. A wszystko to w formie prezentacji, zadań, krzyżówek itp... Serdecznie podziękowania dla Pani Hanny Kruk za poprowadzenie zajęć. Kolejne spotkanie za miesiąc. Do zobaczenia!
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii O czym sowa huczy - czyli co wiemy o sowach?.
5
#DzieciUcząRodziców
Od listopada 2019 roku uczniowie klas I-III przystąpili do programu edukacyjnego #DzieciUcząRodziców, którego głównym patronatem jest Centrum Rozwoju Lokalnego.
Obchody Święta Niepodległości
Cały tydzień uczniowie byli poddawani testom, czy są prawdziwymi Polakami:
- wykazali się sprawnością fizyczną;
- udowodnili, że potrafią posługiwać się poprawną polszczyzną;
- pokazali swój talent literacki - redagowali legendy o swoich miejscowościach;
- piękno polskiej przyrody uwiecznili w pracach plastycznych;
- poznawali też nowe zakątki Polski i wspólnie utworzyli mapę ciekawych miejsc w naszym kraju;
- piekli smakowite ciasta w barwach narodowych;
oraz utworzyli piękny, żywy napis: POLSKA!
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Obchody Święta Niepodległości.
33
Lubisz tańczyć?
Zapraszamy uczniów klas I – III do udziału w płatnych zajęciach tanecznych. Będzie prowadziła je instruktorka tańca pani Małgorzata Walczak – Kalinowska. Zajęcia będą odbywały się w każdy poniedziałek w godzinach 13.30 – 14.15, w małej sali gimnastycznej.
Odpłatność: płatne z góry każdego miesiąca, jedno zajęcie - 5zł. Jeśli miesiąc ma 4 poniedziałki to koszt zajęć wynosi 20zł. Nie ma odpisów, tzn. jeśli dziecko będzie nieobecne, nie ma oddawanych pieniędzy za nieobecność na tańcach. Pieniądze będzie zbierała instruktorka zawsze na początku miesiąca.
Pierwsze zajęcia – BEZPŁATNE- są próbne dla chętnych dzieci i odbędą się już 18 XI 2019r.
Niepodległa do hymnu
11 listopada to wielka data – symbol miłości do ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. 101 lat temu odzyskaliśmy niepodległość. Aby uczcić to wydarzenie,8 listopada 2019 r. o godz. 11.11 oddziały przedszkolne oraz klasy I-VIII będą miały możliwość wspólnego zaśpiewania w naszej szkole „Mazurka Dąbrowskiego”. Tym samym kontynuujemy ubiegłoroczną akcję pt. „Niepodległa do hymnu”.
Zbiórka surowców wtórnych
Po raz kolejny w naszej szkole rusza akcja zbiórki makulatury, baterii i nakrętek.
Zbiórka odbędzie się od 8 listopada 2019 r. do 13 grudnia 2019 r.
Bardzo prosimy o przynoszenie zważonej i podpisanej makulatury związanej lub spakowanej w kartony. Baterie i nakrętki muszą być przeliczone i podpisane imieniem, nazwiskiem oraz klasą do której uczeń uczęszcza. Surowce wtórne oddajemy do Pani woźnej. Serdecznie zapraszamy do udziału w zbiórce.
Najbardziej aktywni ,,zbieracze” zostaną nagrodzeni podczas apelu na zakończenie I semestru.
Pamiętajcie!
Nie o samą nagrodę chodzi, ale również o naszą świadomość, że dbamy o środowisko również poprzez odzyskiwanie surowców wtórnych.
Dbamy o zdrowie
W dniach 22 X 2019 – 28 X 2019 społeczność naszej szkoły brała udział w kampanii ,,Tydzień Walki z Otyłością” prowadzonej przez zespół Szkoły Promującej Zdrowie.
Celem kampanii było budowanie świadomości na temat choroby jaką jest otyłość, jej negatywnych skutków dla zdrowia i życia społeczeństwa, a także promocja zasad zdrowego i aktywnego stylu życia, zdrowego odżywiania się i dbania o dobrą kondycję fizyczną.
Wiele się działo w naszej szkole w ramach październikowego Tygodnia Walki z Otyłością: przedszkolaki 5 i 6- letnie oraz uczniowie klas I- III przygotowali ścienne gazetki informacyjne promujące zdrowy styl życia. Uczniowie klas starszych wykonywali zakładki do książek promujące zdrowy styl życia. Zakładki zostały rozdane wśród uczniów I etapu. W klasach IV – VIII uczniowie obliczali kalorie w wybranych produktach. 24 X 2019r. uczniowie klasy VIII i klasy III przeprowadzali wśród społeczności naszej szkoły degustację owoców, warzyw i soków.
Aby sprawdzić swoją wiedzę związaną z zagrożeniami otyłością chętni uczniowie klas II – III oraz IV – VIII brali udział w turnieju wiedzy o zdrowiu i właściwym odżywianiu / quizie " Bądźmy zdrowi".
28 X 2019 r. podczas apelu nastąpiło podsumowanie działań związanych z Tygodniem Walki z Otyłością. Zwycięzcom Turnieju i Quizu zostały wręczone nagrody. Gratulujemy!
Zwycięzcy Quizu ,,Bądźmy zdrowi”:
klasa II:
I miejsce – Borys Plebanik
II miejsce – Amelia Wilkiewicz
III miejsce – Oskar Zygałko
klasa III:
I miejsce – Zuzanna Osmańska
II miejsce – Kornelia Półtorak
III miejsce – Julia Kiraga
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dbamy o zdrowie.
6
Odpłatność za posiłki w listopadzie 2019 r.
- za obiady dla uczniów klas I ,II, III - 47,50 zł (19 dni x 2,50 zł)
- za obiady dla uczniów klas IV ,V, VI, VII i VIII - 66,50 zł (19 dni x 3,50zł )
- za drugie śniadania klas IV-VIII – 28,50 zł (19 dni x 1,50 zł )
Zwycięstwo dzięki znajomości zasad ruchu drogowego
17 X 2019r. Natalia Demkowicz, Julia Kiraga i Kornelia Spychalska z klasy III, wspólnie z wychowawczynią, brały udział w rozstrzygnięciu XV edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastyczno – Literackiego „Jestem widoczny – jestem bezpieczny na drodze”.
W konkursie wzięły udział dzieci z przedszkoli oraz uczniowie klas 0– III miasta i gminy Elbląg.
Dziewczęta zdobyły wysokie miejsca. Natalia Demkowicz zdobyła I miejsce w kategorii hasło.
W tej samej kategorii Kornelia Spychalska zdobyła III miejsce. Natomiast w kategorii: wiersz Julia Kiraga zdobyła III miejsce.
Oprócz pamiątkowych dyplomów uczennice otrzymały nagrody rzeczowe ufundowane przez Szkołę Podstawową Nr 4 w Elblągu oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Elblągu.
Laureatkom gratulujemy!
Dzień Edukacji Narodowej
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Edukacji Narodowej.
93
Konkurs plastyczny PKWE
Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej zaprasza do udziału w konkursie plastycznym. Są dwie kategorie: I dla uczniów klas I-IV oraz II dla klas V-VIII. Każdy uczestnik przygotowuje indywidualnie jedną pracę plastyczną (farby akwarelowe, plakatowe, pastele, kredki zwykłe, kredki świecowe), formatu A3, przedstawiając dowolną, dziką roślinę lub dziko żyjące zwierzę, występujące na terenie Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej. Praca nie może być kopią innego dzieła, musi być wykonana samodzielnie.
Termin składania prac do 11 października do pani Alicji Konopko. Rysunki można także dostarczyć osobiście do siedziby placówki PKWE ( ul. Bohaterów Westerplatte 18, Elbląg) do 14.10.2019 do godz. 15.00. Prace muszą byś podpisane na odwrocie imieniem i nazwiskiem, numerem klasy, nazwą i adresem szkoły. Do karty musi być dostarczona karta zgłoszenia, podpisana przez rodzica.
Zawieszenie odwozów dzieci z Trop Elbląskich i Raczek Elbląskich
Warsztaty w klasie VA z doradcą zawodowym
Podczas zajęć z doradcą zawodowym klasa VA poznaje tajniki zawodów: ogrodnika i architekta krajobrazu.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Warsztaty w klasie VA z doradcą zawodowym.
1
- liczba odwiedzin: 17497
Archiwum Aktualności
Galeria zdjęć
- brak danych