Kryptonim SENIOR
Konkurs plastyczny dla przedszkolaków z okazji Dnia Niepodległości w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa
- Podsumowano konkurs patriotyczny "Kto Ty jesteś? - Polak mały!" wśród grup przedszkolnych w naszej szkole.
Spotkanie ze strażakiem
Uczniowie klas II z wizytą u strażaków
„Projekt realizowany ze środków Fundacji Inter Cars w ramach Programu Grantowego Drogowskaz”
19.11.2024r. uczniowie klas II, w ramach realizacji projektu „ABC w ruchu drogowym”, wzięli udział w wycieczce do Państwowej Straży Pożarnej, która znajduje się w Elblągu przy ulicy Łęczyckiej. Podczas wizyty dzieci mogły zapoznać się z zawodem strażaka, z zasadami postępowania na wypadek powstania pożaru lub innego zagrożenia. Dowiedziały się również, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również pomagają w czasie powodzi, usuwają skutki wypadków samochodowych, sprzątają połamane przez wichury drzewa. Uczniowie mieli okazję zobaczyć wozy strażackie wraz z całym wyposażeniem, sprzęt gaśniczy i stroje w które ubierają się strażacy do akcji. Dzieci zwiedzały także wszystkie pomieszczenia znajdujące się w remizie. Wizyta w straży pożarnej to doskonała forma edukacyjnego uświadomienia dzieciom o zasadach bezpieczeństwa oraz właściwego zachowania się w przypadku pożaru, wypadku drogowego i innych zagrożeń. Dziękujemy strażakom za miłe i pouczające spotkanie. Życzymy wszystkim strażakom dalszej efektywnej służby oraz skutecznej i bezpiecznej realizacji nawet najtrudniejszych zadań.
7
Szkolny Konkurs na Szopkę Bożonarodzeniową
Zajęcia artystyczne klas II
W czwartek 14 grudnia 2024 r. uczniowie klas II uczestniczyli w zajęciach artystycznych, które odbyły się w Fundacji Aktywizacji i Rozwoju "FAIR" w Elblągu przy ulicy Rawskiej. Uczniowie wykonali torby ekologiczne z motywami świątecznymi. Na torbach pojawiły się Mikołaje, bombki, choinki, piernikowe ludziki itp. Największą atrakcją był jednakże udział klas w sesjach zdjęciowych, które odbyły się w scenografiach świątecznych.
Dziękujemy Fundacji Aktywizacji i Rozwoju za umożliwienie udziału w ciekawych i twórczych zajęciach.
8
Gronowiaki - Aktywni do kwadratu
W ramach Programu Aktywny do kwadratu, GRONOWIAKI - uczniowie klas IV-VIII uczestniczą w regularnych zajęciach sportowych, które odbywają się zarówno na boisku Orlik, jak i w sali gimnastycznej. Zajęcia te mają na celu rozwijanie sprawności fizycznej, a także promowanie aktywnego stylu życia.Najstarsza grupa męska bardzo chętnie i licznie uczestniczy w zajęciach sportowych. Dominującą dyscypliną na tych zajęciach jest piłka nożna. Chłopcy są bardzo zaangażowani i spędzają miło i aktywnie czas wolny.
1
Czytam nie tylko lektury!- Klub Czytelniczy
- Krótka informacja o realizowanym projekcie w szkole "Czytam nie tylko lektury".
Patriotyczne czytanie
- Biblioteczne obchodzy Święta Niepodległości w naszej szkole.
Fantastyczne Trzeciaki
Aktywna Szkoła to program stworzony z myślą o realizacji strategicznego celu w obszarze kultury fizycznej – Aktywne i zdrowe społeczeństwo. To największy w historii Ministerstwa Sportu i Turystyki Program skierowany do dzieci, młodzieży oraz dorosłych! W ramach Programu “Aktywny do kwadratu”, chętni uczniowie klas trzecich uczestniczą w dodatkowych zajęciach sportowych.
Wyższy poziom aktywności to jeszcze więcej sprawności! Stawiamy na różnorodne dyscypliny oferowane w atrakcyjnych formach, dopasowane do potrzeb i zainteresowań naszych uczniów.Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i trwają 60 minut.
Aktywny do Kwadratu to ciekawe treningi z wykwalifikowaną kadrą, podczas których uczniowie zyskują szansę na:
- rozwijanie swoich pasji i umiejętności,
- dbanie o sprawność fizyczną i zdrowie,
- zacieśnianie relacji z rówieśnikami,
- alternatywną i aktywną formę spędzania wolnego czasu,
- budowanie kompetencji w zakresie pracy w grupie, organizacji czasu, działania zespołowego,
- redukcję stresu oraz agresji poprzez sport,
- budowanie poczucia własnej wartości i sprawczości.
5
Spotkania z ratownikiem medycznym
„Projekt realizowany ze środków Fundacji Inter Cars w ramach Programu Grantowego Drogowskaz”
W Publicznej Szkole Podstawowej w Gronowie Górnym 12.11.2024 r. w ramach projektu grantowego „ABC w ruchu drogowym” z Fundacją „Inter Cars” odbyło się spotkanie z ratownikiem medycznym, w którym uczestniczyły dzieci z przedszkola oraz uczniowie klas 1-3. Celem spotkania było zapoznanie dzieci jako uczestników ruchu drogowego z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy oraz przekazanie informacji, które mogą okazać się przydatne w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.
Podczas spotkania ratownik medyczny omówił kilka ważnych zagadnień:
Prawidłowe zgłoszenie zdarzenia przez telefon – Ratownik w przystępny sposób wytłumaczył, jak należy zgłaszać zdarzenie przez telefon pod numer 112. Podkreślił, że najważniejsze to podać dokładne informacje: gdzie doszło do wypadku (adres), co się stało, oraz czy osoba potrzebująca pomocy jest przytomna. Dzieci nauczyły się, że zawsze trzeba mówić spokojnie i wyraźnie.
Ratownik wyjaśnił, co należy zrobić w przypadku zadławienia. Pokazał, jak należy pomóc osobie, która nie może oddychać z powodu zablokowanego przełyku (np. gumy do żucia). Dzieci miały okazję zobaczyć, jak prawidłowo wykonać tzw. „uderzenia w plecy” które pomaga uwolnić drogę oddechową.
Ratownik zaprezentował podstawowe techniki udzielania pierwszej pomocy, takie jak resuscytacja krążeniowo-oddechowa (RKO) na fantomie. Dzieci mogły zobaczyć, jak należy przeprowadzić masaż serca i sztuczne oddychanie w przypadku zatrzymania krążenia. Wyjaśniono również, jak ważne jest wezwanie pomocy i rozpoczęcie działań ratunkowych natychmiastowe.
Dzieci wykazały duże zainteresowanie tematem i zadawały wiele pytań, na które ratownik chętnie odpowiadał. Spotkanie zakończyło się podsumowaniem, w którym ratownik przypomniał dzieciom, jak ważne jest, aby w razie potrzeby działać szybko, ale też zachować spokój.
Spotkanie było nie tylko pouczające, ale także inspirujące, ucząc dzieci, jak odpowiedzialnie reagować w trudnych sytuacjach.
SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM
Realizacja NPRCz
- Opis działań i projektów realizowanych w ramach NPRCz służącego do promowania czytelnictwa wśród dzieci i młodziueży.
Spotkanie z ratownikiem medycznym
LOWE Zapraszamy do udziału w bezpłatnych zajęciach
Konkurs Pięknego Czytania Klas II
- Relacja z konkursu Pięknego Czytania Klas II
GRONUSIE aktywne do kwadratu
W ramach Programu Aktywny do kwadratu, GRONUSIE - uczniowie klas drugich uczestniczą w regularnych zajęciach sportowych, które odbywają się zarówno na boisku Orlik, jak i w sali gimnastycznej. Zajęcia te mają na celu rozwijanie sprawności fizycznej dzieci, a także promowanie aktywnego stylu życia.
Na boisku Orlik uczniowie biorą udział w różnorodnych grach zespołowych, takich jak piłka nożna czy koszykówka. Ćwiczenia z piłką mają na celu poprawę koordynacji, szybkości oraz umiejętności pracy w zespole. Uczniowie uczą się również zasad fair play oraz wzajemnego szacunku.
W sali gimnastycznej organizowane są zajęcia sportowe, które obejmują ćwiczenia rozwijające sprawność, elastyczność oraz równowagę. Dzieci mają okazję wykonywać różnorodne ćwiczenia, co pozwala im na rozwijanie zdolności motorycznych i poprawę ogólnej kondycji fizycznej.
Wszystkie zajęcia są prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów, którzy dbają o bezpieczeństwo oraz dobrą atmosferę w grupie. Program Aktywny do kwadratu nie tylko sprzyja rozwojowi fizycznemu uczniów, ale także integruje dzieci i rozwija ich umiejętności społeczne.
Zachęcamy rodziców do wspierania dzieci w aktywnościach sportowych i do udziału w wydarzeniach organizowanych w ramach programu.
17
Dąb Pamięci – świadectwo wdzięczności i pamięci
Pamięć o zmarłych jest nieodłącznym elementem ludzkiej tożsamości, obecnym na całym świecie, ponad podziałami miejsca, czasu, światopoglądu i religii. W polskiej tradycji początek listopada to czas szczególnej refleksji i wspomnień o tych, którzy odeszli – o naszych bliskich, którzy pozostawili trwały ślad w naszych sercach. To także czas zadumy nad losami tych, którzy oddali życie za Ojczyznę, nad samotnymi mogiłami żołnierzy i miejscami pamięci o bohaterach, którzy walczyli, byśmy mogli żyć w wolnej Polsce.
Na terenie naszej szkoły rośnie Dąb Pamięci, poświęcony Mieczysławowi Siekurczewskiemu herbu Lubicz – oficerowi Marynarki Wojennej Wojska Polskiego, zamordowanemu w 1940 roku w Charkowie. Uczniowie klasy pierwszej oddali mu hołd, zapalając znicze przy tym symbolicznym miejscu, upamiętniając wszystkich bohaterów, którzy z poświęceniem walczyli za naszą Ojczyznę.
„Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji w Gminie Elbląg”
Dzień Papieski
W poniedziałek 21.10 obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Papieski. W tym roku wydarzenie to odbywało się pod hasłem „Święty Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia”. Uczniowie klasy III B oraz przedstawiciele klas VI-VIII zapoznali nas z historią życia Karola Wojtyły oraz przybliżyli nam słowa tegorocznego hasła. Pokazali, że starość nie musi oznaczać cierpienia i samotności, a jest kolejnym etapem życia każdego z nas.
4Tradycją naszej szkoły jest również prowadzony tego dnia przez Szkolne Koło Wolontariatu Kiermasz Ciast. Dziękujemy wszystkim rodzicom, uczniom i pracownikom szkoły za zaangażowanie i wsparcie naszej inicjatywy. Wspólnie udało nam się zebrać 2030 zł. Pieniądze przekażemy po połowie na leczenie i rehabilitację naszej podopiecznej Marysi Czarneckiej, dziewczynki którą wspieramy od 2 lat oraz zgodnie z obecnym hasłem „ Święty Jan Paweł II. Ewangelia Starości i cierpienia” na potrzeby Hospicjum w Elblągu.
opiekunowie SKW Joanna Gałczyk, Marta Mazurek.
„Drogowskaz dla Jasia i Małgosi”
„Projekt realizowany ze środków Fundacji Inter Cars w ramach Programu Grantowego Drogowskaz”
29.10.2024 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Gronowie Górnym odbyło się kolejne przedsięwzięcie w ramach realizacji projektu grantowego ,,ABC w ruchu drogowym”. Projekt ten realizujemy we współpracy z Fundacją InterCars. Na spotkanie przyjechali uczniowie klas młodszych z Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowakowie oraz Publicznej Szkoły Podstawowej w Węzinie. Z wizytą zagościli także przedstawiciele Urzędu Gminy w Elblągu, Komendy Miejskiej Policji w Elblągu oraz Przewodnicząca Rady Rodziców. Obejrzeliśmy przedstawienie „Drogowskaz dla Jasia i Małgosi” przygotowane przez uczniów klas III naszej szkoły. Zaproszone panie policjantki przypomniały najważniejsze zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Wspólnie zaśpiewaliśmy przygotowaną wcześniej piosenkę „Będę kierowcą”, która była podsumowaniem dzisiejszego spotkania. Na pamiątkę wszyscy otrzymali drobne upominki - książeczki z zadaniami związanymi z ruchem drogowym, znaczki odblaskowe, zakładki do książki oraz opaski odblaskowe.
Odpłatność za posiłki w listopadzie 2024 r.
Odpłaty za obiady w listopadzie 2024 r.
proszę dokonać w dniach 29.10.2024r – 08.11.2024 r.- dla uczniów z klas 1-3 - 95,00 zł (19dni x 5zł )
- dla uczniów z klas 4-8 - 114,00 zł (19dni x 6 zł )
Zgodnie z Zarządzeniem nr 08/2024 z dnia 28 sierpnia 2024 r.
Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej
wpłat dokonujemy wyłącznie przelewem
na konto 97 1160 2202 0000 0005 9334 9125Rezygnację lub chęć korzystania z obiadów należy zgłosić u intendenta
osobiście lub telefonicznie do godz: 8.00.
Tel 552333226 wew.26
Sprzątamy zaniedbane i opuszczone groby
Szkolne Koło Wolontariatu po raz kolejny zorganizowało akcję ,,Sprzątamy zaniedbane i opuszczone groby". W piątkowe popołudnie, tuż po swoich lekcjach, wolontariusze spotkali się na cmentarzu komunalnym w Elblągu w celu uporządkowania zaniedbanych grobów. Przynieśli worki, rękawice, narzędzia ogrodnicze i znicze. Wykazali się zaangażowaniem i pracowitością, zwłaszcza przy zgrabianiu olbrzymiej ilości liści.
1Radością napawa fakt, że potraktowali wolny czas na sprzątanie cmentarza, jako lekcję szacunku i pamięci o przodkach. Akcja zakończyła się zapaleniem zniczy na uporządkowanych grobach.
Dziękujemy
opiekunowie SKW Joanna Gałczyk, Marta Mazurek
Udział Zuzi Tokarskiej w ogólnopolskim konkursie plastycznym
Nasza Uczennica Zuzanna Tokarska z klasy 6 a wzięła udział w IX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pod hasłem: „Proporczyk baśniowy tajemnice skrywa, kreatywność, współpraca, rodzina wygrywa”.
Zuzia wykonała przepiękny ręcznie haftowany i zdobiony proporczyk.
Ogłoszenie wyników 30.10.2024 – Mocno trzymamy kciuki!
Kiermasz książek
Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich zainteresowanych na kiermasz książek.
W ofercie znajdziecie: kolorowanki, książeczki z naklejkami, łamigłówki, literaturę dla najmłodszych, a także dla starszych dzieci i młodzieży. Przystępne ceny.
Mam te eMOCje! - Złość
W grupie przedszkolnej Pszczółki w ramach innowacji pedagogicznej pod tytułem "Mam te eMOCje!" dzieci poznają różne emocje, ucząc się je rozumieć, nazywać i odpowiednio nimi zarządzać. Na początku projektu dzieci zapoznały się z książką „Kolorowy potwór”, która w przystępny sposób wprowadziła je w tematykę emocji, pokazując, że mogą one być różnorodne i wpływać na nasze samopoczucie.
Obecnie w ramach zajęć omawiana jest emocja "złość". Z pomocą literatury dziecięcej, dzieci uczą się empatii wobec bohaterów opowieści oraz odkrywają różne sposoby radzenia sobie z tą trudną emocją.
Celem innowacji jest nie tylko wzbogacenie wiedzy dzieci o emocjach, ale także rozwijanie umiejętności empatyzowania i budowania relacji z rówieśnikami, a także rozwój kompetencji społecznych poprzez praktyczne ćwiczenie sposobów radzenia sobie z emocjami, w tym złością.
Aktywny do kwadratu
Elbląskie Tragi Pracy i Edukacji
22 października uczniowie klasy 8 odwiedzili Elbląskie Tragi Pracy i Edukacji zorganizowane przez Prezydenta Elbląga i Powiatowy Urząd Pracy w Elblągu.
Uczniowie zapoznali się z ofertą elbląskich szkół ponadpodstawowych, rozmawiali z przedstawicielami społeczności uczniowskiej wybranych szkół lub z nauczycielami, którzy zachęcali do wybrania swojej szkoły. Rozmowy dotyczyły wybranych kierunków, zalet i infrastruktury danej szkoły ale przed wszystkim terminów i zasad rekrutacji Ciekawe okazały się stoiska bardziej praktyczne, gdzie można było spróbować wyrobów gastronomicznych lub zerknąć na wytwory prac uczniów , ciekawe maszyny oraz ubrania klas mundurowych.
Z Wężem Zenkiem poznajemy znaki drogowe
- „Projekt realizowany ze środków Fundacji Inter Cars w ramach Programu Grantowego Drogowskaz”
Nasze najmłodsze przedszkolaki poznały już różne znaki drogowe, nauczyły się reagować na dany znak odpowiednim zachowaniem, a z Wężem Zenkiem dumnie przechadzały się po terenie przedszkolnym ucząc się bezpiecznego poruszania w parach.
Zajęcia odbyły się w ramach realizowanego w naszej szkole i przedszkolu projektu grantowego ,,ABC w ruchu drogowym”.
Przygotowujemy znaki drogowe
„Projekt realizowany ze środków Fundacji Inter Cars w ramach Programu Grantowego Drogowskaz”
W ramach realizacji projektu "ABC w ruchu drogowym" uczniowie klas II samodzielnie przygotowują wybrane przez siebie znaki drogowe. Materiały mogą być różne co widać na zamieszczonych zdjęciach. My wykorzystaliśmy rolki po papierze toaletowym. Zabawa znakomita, a przy tym dodatkowa nauka znaków drogowych.
Noc/Dzień Bibliotek
- Obchody 10. Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek w Publicznej Szkole Podstawowej w Gronowie Górnym.
Dzień Edukacji Narodowej
W piątek, 11 października, nasza szkoła wypełniła się wyjątkową atmosferą świętowania Dnia Edukacji Narodowej. Był to czas pełen wzruszeń, radości i wdzięczności, kiedy to uczniowie oraz nauczyciele wspólnie celebrowali to szczególne święto.
Na scenie mogliśmy podziwiać niezwykły występ uczniów klas drugich, którzy w zabawnym przedstawieniu ukazali codzienną pracę nauczyciela. Ich zaangażowanie, talent i wyraziste role poruszyły publiczność, wywołując na twarzach zarówno uśmiechy, jak i momenty refleksji. Nie zabrakło też muzycznych wrażeń. Dziewczęta z klasy 6 wykonały piosenkę, która swoim brzmieniem wprowadziła słuchaczy w magiczny nastrój. Wystąpił też zespół "Flażoleciaki", który oczarował nas dźwiękami prostych, ale niezwykle wzruszających melodii..
Na zakończenie, Pani Dyrektor złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, dziękując im za ich trud, zaangażowanie oraz nieocenioną rolę, jaką pełnią w kształtowaniu młodych pokoleń. Jej ciepłe słowa przypomniały nam, jak ważna i piękna jest misja edukacji.
Dziękujemy wszystkim młodym artystom za ich wspaniałe występy i gratulujemy odwagi, talentu oraz zaangażowania! Wasze starania uczyniły ten dzień wyjątkowym.
31
Noc/Dzień Bibliotek
- Obchody 10. Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek w Publicznej Szkole Podstawowej w Gronowie Górnym.
Konkurs Pięknego Czytania
- Zachęcamy Uczniów klas II i III do udziału w Konkursie Pięknego Czytania organizowanego przez Bibliotekę Szkolną.
Szczegóły i zgłoszenia u Pań Bibliotekarek: Olgi Maczugi oraz Ewy Owczarek, a także Wychowawców klas.
Bilet powrotny do biblioteki
Zapraszamy serdecznie do udziału w akcji czytelniczej uczniów klas II - IIIz okazji październikowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, której celem jest zachęcenie uczniów do aktywnego korzystania z biblioteki szkolnej.Akcja trwa od 2 października do 31 listopada 2024 roku.
Jak wziąć udział?
Uczniowie otrzymają BILET POWROTNY DO BIBLIOTEKI !
Znajdują się tam ikonki a na odwrocie legenda z wyjaśnieniem jakie kategorie książek ilustrują. Podczas każdej wizyty w bibliotece uczeń może poprosić o książkę z danej kategorii (np. przygodowa, o przyjaźni, detektywistyczna itp.). Po jej oddaniu nauczyciel bibliotekarz kasuje kolejną ikonkę na bilecie i sprawdza czy książka została przeczytana. Po skasowaniu całego biletu uczeń otrzymuje kolejny bilet. Uczniowie, którzy przeczytają najwięcej książek otrzymają nagrody.
Zachęcamy Rodziców do włączenia się w edukację dzieci poprzez udział w naszej akcji.Rozmowy z dzieckiem, zachęta do czytania lub zaplanowanie wspólnego czytania wypożyczonych książek będzie z pewnością dla dzieci dużą motywacją.
Czytamy z sercem
Publiczna Szkoła Podstawowa w Gronowie Górnym włączyła się w ogólnopolską akcję czytelniczo- profilaktyczną „Czytamy z sercem”. W działania zostały zaangażowane klasy młodsze 1-3 oraz starsze 4-8.
W ramach akcji dzieci oraz młodzież przypomniały sobie budowę serca i jego funkcje a także przypomniały sobie jakie choroby zagrażają sercu oraz jak można się przed nimi chronić.
Dzieci młodsze wzięły udział w teatrzyku kamishibai, podczas którego śledziły losy Misia, który starał się „naprawić” swoje serce.
Klasy starsze wyruszyły w literacką podróż do pracowni Aurory- zapoznały się z fragmentem książki Roksany Jędrzejewskiej- Wróbel „W pracowni Aurory”. Oprócz wiedzy czysto biologicznej, przypomnieliśmy sobie również wiedze polonistyczną- szukaliśmy związków frazeologicznych związanych z sercem, rozmawialiśmy o tym, co może złamać serce oraz o tym czy i jak można naprawić serce. Na zakończenie dzieci i młodzież wykonały infografiki w oparciu o wysłuchany tekst.
Odpłatność za posiłki w październiku 2024 r.
Odpłatność za obiady w październiku 2024 r.
proszę dokonać w dniach 01.10.2024 r. – 10.10.2024 r.- dla uczniów z klas 1-3 - 110,00 zł (22dni x 5zł bez 14 października)
- dla uczniów z klas 4-8 - 132,00 zł (22dni x 6 zł bez 14 października)
Zgodnie z Zarządzeniem nr 08/2024 z dnia 28 sierpnia 2024 r.
Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej
wpłat dokonujemy wyłącznie przelewem
na konto 97 1160 2202 0000 0005 9334 9125Rezygnację lub chęć korzystania z obiadów należy zgłosić u intendenta
osobiście lub telefonicznie do godz: 8.00.
Tel 552333226 wew.26
Jesienna wycieczka do lasu w Zaporowie
Piątek 27 września 2024 r. dla klas II był dniem pełnym wrażeń. Wraz z wychowawczyniami uczniowie udali się na wycieczkę do lasu w Nadleśnictwie Zaporowo. Celem wycieczki była obserwacja przyrody. Na miejscu uczniowie pod kierunkiem leśniczego pana Antoniego Czyża wybrali się na spacer po lesie, aby poszukiwać śladów jesieni. Mieli okazję do obserwacji naturalnego środowiska życia roślin i zwierząt. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Uczyły się prawidłowego zachowania w lesie. Wyprawa skończyła się wspólnym ogniskiem, z pieczeniem kiełbasek oraz zabawami na świeżym, leśnym powietrzu.
18
Tydzień odkrywania talentów
W drugim tygodniu września w naszej szkole odbył się niezwykle inspirujący "Tydzień odkrywania talentów", który zgromadził uczniów klas I-III wokół szeregu kreatywnych i edukacyjnych aktywności. Od samego początku młodzi artyści wciągnęli się w świat wyobraźni. Dzień Kropki, zainspirowany historią Vasthi, uświadomił im, że każdy talent – niezależnie od tego, jak mały – zasługuje na uwagę. Uczniowie z dumą opowiadali o swoich pasjach, od malowania po sport, dzieląc się swoimi marzeniami. Radość i entuzjazm dzieci były widoczne na każdym kroku!
Tydzień odkrywania talentów pokazał, że każde dziecko ma w sobie coś wyjątkowego. To był tydzień pełen pasji, twórczości i odkrywania siebie!98
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
- Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa to inicjatywa mająca na celu promowanie czytelnictwa w Polsce poprzez wsparcie finansowe dla bibliotek, szkół i przedszkoli. Dzięki pozyskanym funduszom, nasze przedszkole mogło wzbogacić swoją bibliotekę o nowe, wartościowe książki, dostosowane do potrzeb i zainteresowań najmłodszych. W ramach programu zakupiliśmy różnorodne pozycje literackie, od klasycznych bajek, po nowoczesne opowiadania edukacyjne, które nie tylko bawią, ale również uczą.
KONKURS INSTALOGIK
Zachęcamy do udziału w szóstej edycji konkursu dla klas 4-8 szkół podstawowych.
Konkurs pozostaje bezpłatny, a jego całość odbywa się online.
I etap rozpoczyna się 1 października, a kończy 28 października o godzinie 20:00. Rejestracja jest już otwarta.
Zadania pierwszego etapu zostały przygotowane w taki sposób, by w konkursie mogli wziąć udział wszyscy uczniowie, którzy chcą zmierzyć się z zadaniami logicznymi i rozwijać zdolności logicznego myślenia.
Podczas rejestracji należy wpisać kod nauczyciela: N5631834
Apel o pomoc dla powodzian
Południowa Polska zmaga się z dramatycznymi skutkami powodzi, która niszczy domy i dobytek tysięcy mieszkańców. Żywioł nie oszczędza niczego na swojej drodze, a mieszkańcy dotkniętych terenów pozostają bez podstawowych środków do życia. W odpowiedzi na ten kryzys, w całym kraju organizowane są akcje pomocy dla poszkodowanych.
Nasza szkoła dołącza do tych działań, apelując do Państwa o wsparcie. Zbieramy wodę butelkowaną, żywność, środki higieniczne oraz karmę dla zwierząt. Można również przekazywać darowizny pieniężne za pośrednictwem dostępnych zbiórek i przelewów. Każda pomoc ma ogromne znaczenie.
W związku z powodzią mogą pojawiać się oszustwa - fałszywe zbiórki. Proszę o zachowanie cyjności i rozwagi i dołączenie do zbiórek organizwonych przez znane fundacje:
Bezpieczna droga do szkoły i przedszkola – spotkanie z policjantkami
„Projekt realizowany ze środków Fundacji Inter Cars w ramach Programu Grantowego Drogowskaz”
W naszej szkole kładziemy duży nacisk na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. Realizujemy projekt grantowy ,,ABC w ruchu drogowym”.
10 września 2024r. uczniowie I etapu edukacyjnego oraz przedszkolaki brali udział w spotkaniach z paniami policjantkami, które przyjechały do naszej szkoły. Dzieci miały okazję porozmawiać z policjantkami o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza szkołą. Omówiły zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem oraz samochodem. Podczas rozmowy dzieci bezbłędnie powtórzyły numery alarmowe do służb ratunkowych. Uczniowie i przedszkolaki w praktyczny sposób uczyli się bezpiecznego przejścia przez jezdnię po pasach. Spotkanie z policjantem jest dla dzieci zawsze dużą atrakcją, co zachęca je do poznawania zasad ruchu drogowego.
4
Szczepienia przeciw HPV
Nasza szkoła przystąpiła do programu Ministerstwa Zdrowia " Szczepienia przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego HPV".
Celem programu jest zwiększenie liczby dzieci zaszczepionych przeciw HPV, a w konsekwencji zmniejszenie liczby osób z nowotworami szyjki macicy oraz innymi chorobami nowotworowymi wywoływanymi przez wirus brodawczaka ludzkiego.W załącznikach znajdą Państwo "Przewodnik po szczepieniach" , pozwoli on bliżej zapoznać się z tematem.
Jeżeli zdecydują się Państwo na zaszczepienie swojego dziecka to proszę o dostarczenie do sekretariatu szkoły do dnia 18.09.2024 r. " Deklaracji dotyczącej szczepienia HPV w szkole " oraz "Oświadczenia dotyczącego szczepienia przeciw HPV w szkole" ( dokumenty w załącznikach).
Zachęcamy Państwa do zaangażowania.
Szczepienia w szkole to kolejny krok w rozpowszechnianiu dostępu do profilaktyki chorób zakaźnych i nowotworowych.
Przewodnik po szczepieniach przeciw HPV dla rodziców nastolatków
Przewodnik dla rodziców i lekarzy - Jak rozmawiac z nastolatkami o szczepieniu przeciw HPV
Wzór deklaracja przedstawiciela ustawowego dziecka dotycząca szczepienia przeciw HPV w szkole
Trwa Tydzień Odkrywania Talentów
W naszej szkole trwa wyjątkowy Tydzień Odkrywania Talentów, w którym dzieci z klas I-III mają okazję rozwijać swoje pasje i umiejętności. Jednym z punktów programu było poznanie inspirującej historii Vasthi, bohaterki książki "Kropka". To opowieść o dziewczynce, która dzięki wsparciu nauczycielki odkryła, że każdy z nas ma w sobie ukryty talent, który warto rozwijać. To właśnie w ramach "Dnia Kropki" dzieci dowiedziały się, jak ważne jest wierzenie w siebie i odkrywanie swoich mocnych stron.
W czasie zajęć pierwszaki chętnie opowiadały o swoich talentach – były to umiejętności plastyczne, sportowe, muzyczne, a nawet kulinarne! Zwieńczeniem tych rozmów było tworzenie pięknych prac plastycznych. Dzieci wykonały plastelinowe dzieła na starych płytach CD, które okazały się prawdziwymi cudeńkami! Wspólna praca była dla uczniów nie tylko okazją do wyrażenia swojej kreatywności, ale także świetną zabawą.
Jesteśmy dumni z naszych utalentowanych uczniów i czekamy na kolejne odkrycia!
2
SPOTKANIE Z FUNKCJONARIUSZEM POLICJI
Dla rodziców i opiekunów
Rozpoczęcie roku szkolnego
W poniedziałek 2 września 2024 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025. Dyrektor szkoły, Pani Małgorzata Bielawska, powitała serdecznie naszych uczniów, nauczycieli, rodziców oraz pracowników szkoły, a w szczególności tych, którzy po raz pierwszy przywitali szkolne mury. Wszystkim uczniom życzyła, aby ten nowy rok szkolny był czasem odkrywania nowych pasji i zainteresowań, budowania wartościowych relacji koleżeńskich, a podjęty wysiłek i trud przełożył się na wyniki, aby mogli cieszyć się zdobytą wiedzą oraz umiejętnościami.
37Podczas apelu został odśpiewany hymn państwowy. Początek września to szczególny miesiąc, który nie tylko kojarzy się z początkiem roku szkolnego, ale jednocześnie przywołuje pamięć wybuchu II wojny światowej. Minutą ciszy uczciliśmy pamięć poległych w tragicznych wydarzeniach lat 1939-1945.
Najbardziej wzruszającym momentem było ślubowanie naszych pierwszoklasistów. Ich uroczy gest składania ślubowania w obecności całej społeczności szkolnej był niezapomnianym przeżyciem dla nas wszystkich.
Chcemy podziękować wszystkim uczestnikom tego wyjątkowego wydarzenia za bycie razem w tak ważnym momencie. Wierzymy, że nadchodzący rok szkolny będzie pełen nauki, rozwoju i niezapomnianych chwil.
Odpłatność za posiłki we wrześniu 2024 r.
Odpłatność za obiady we wrześniu 2024 r.
proszę dokonać w dniach 02.09.2024 r. – 10.09.2024 r.
dla uczniów z klas 1-3 - 95 zł (19 dni x 5zł od 4 września)
dla uczniów z klas 4-8 - 114 zł (19 dni x 6 zł od 4 września)Obiady wydawane będą od środy 4 września 2024 r.
Zgodnie z Zarządzeniem nr 8/2024 z dnia 28 sierpnia 2024 r.
Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej
wpłat dokonujemy wyłącznie przelewem
na konto 97 1160 2202 0000 0005 9334 9125Na rok szkolny 2024/2025 we wrześniu obowiązują zapisy dziecka na obiady.
Chęć korzystania z obiadów należy zgłosić u intendenta
osobiście lub telefonicznie do godz.1200
tel 552333226 wew.26
Aktualizacja Dziennika VULCAN
Rodzice i Uczniowie!
Został przygotowany Dziennik VULCAN w nowej odsłonie.
Aby dalej korzystać z bieżących informacji o tym, co dzieje się w szkole i klasie konieczne jest zaktualizowanie sposobu logowania. Do tego będzie potrzebny obecny login oraz hasło.
Konieczne będzie zweryfikowanie konta poprzez wprowadzenie ostatnich 4- tech cyfr numeru PESEL ucznia.
Podczas aktualizacji będzie można wybrać pomiędzy dwoma typami kont – zwykłym kontem lub kontem eduVULCAN, którego aktywacja umożliwi m.in. korzystanie z aplikacji mobilnej.
Adres www Dziennika VULCAN pozostanie bez zmian.
Jeśli nie pamiętacie swojego hasła, użyjcie funkcji „Przywróć dostęp”.
Szczegółowy sposób postępowania znajdziecie we wskazówkach na filmach instruktażowych.Film instruktażowy dla uczniów powyżej 13 lat.
Zebrania organizacyjne
Szanowni Rodzice,
Serdecznie zapraszamy Państwa na zebrania organizacyjne, które odbędą się w następujących terminach:
Przedszkole
- Grupa 1 4 września 2024 r. godzina 17.00
- Grupa 2 4 września 2024 r. godzina 18.00
- Grupa 3 4 września 2024 r. godzina 17.00
Szkoła
- Klasa 1 4 września 2024 r. godzina 16.30
- Klasy 2 - 3 5 września 2024 r. godzina 16.30
- Klasy 4 - 8 5 września 2024 r. godzina 17.30
- liczba odwiedzin: 537
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie
Galeria zdjęć
brak danych