• Za nami Święto Zielonej Planety

• 22 kwietnia obchodziliśmy najpopularniejsze i najważniejsze na świecie święto ekologiczne – Dzień Ziemi. Obok tego wydarzenia obojętnie nie przeszli uczniowie klas I – III. W każdej klasie uczniowie, wspólnie z wychowawczyniami, zajmowali się tematyką ochrony środowiska. Dzieci pogłębiały wiedzę na temat wpływu człowieka na stan środowiska w którym żyje, poznawały przyjazne i szkodliwe zachowania człowieka wobec przyrody, zastanawiały się co można zrobić, by chronić przyrodę, utrwalały wiadomości dotyczące segregacji śmieci, recyklingu, uczyły się w jaki sposób można wykorzystywać posegregowane i przetworzone śmieci. W ramach Dnia Ziemi powstały piękne prace plastyczne – plakaty, rysunki, eko-zabawki. Zapraszamy do galerii.

Nowa galeria Za nami Święto Zielonej Planety została dodana do albumu fotograficznego

• Czy wśród nas jest może drugi Pablo Picasso?

• Uczniowie klas II wspólnie z wychowawczyniami udali się do zaprzyjaźnionej szkoły, która znajduje się za przysłowiową miedzą.  Dziewczęta i chłopcy odwiedzili Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym. Uczennice liceum oprowadziły drugoklasistów po pracowniach artystycznych. Opowiadały bardzo ciekawie o systemie nauki w ich szkole. Pokazywały mnóstwo przedmiotów związanych ze sztuką. Na zakończenie każdy mógł spróbować swoich sił w szkicu ołówkiem. Uczniowie dostali także własnoręcznie przygotowane przez starszych kolegów i koleżanki kolorowanki. Szkoła plastyczna wszystkim bardzo się spodobała.

Nowa galeria Czy wśród nas jest może drugi Pablo Picasso? została dodana do albumu fotograficznego

• Odpłatność za posiłki w maju

• Odpłatność  za obiady  w maju  2022 r. wynosi:

• dla uczniów z klas 1,2a,2b,3a,3b - 48,00 zł (16dni x 3zł b/2,24,25,26,27 maja)
              • dla uczniów z klas 4,5,6,7a,7b,8a,8b - 64,00 zł(16dni x 4zł b/2,24,25,26,27 maja)

Zgodnie z Zarządzeniem nr 12/2021 z dnia 17 grudnia 2021r. Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej wpłat dokonujemy wyłącznie przelewemna konto

do dnia 29 kwietnia 2022 r.

Brak wpłaty  na dzień 4 maja 2022 r.  skutkować będzie odmową żywienia w danym miesiącu do czasu uregulowania należności.

Rezygnację lub chęć korzystania z obiadów należy zgłosić u intendenta przed rozpoczęciem nowego miesiąca. Tel.552333226 wew.26

• Nocna integracja

• Z 22 na 23 kwietnia nasi uczniowie z klas IV, V, VI i VII spędzili noc w szkole. Szkoła to nie tylko nauka i sprawdziany. Po długiej Covidowej przerwie dzieci zatęskniły za swoim towarzystwem. Uczniowie mieli dla siebie całą noc na gry, zabawy, filmy i długie nocne rozmowy. Była też pizza, SPA oraz pokazy piżamowej  mody. Jedni spali, inni nie. Było wesoło i smacznie.

Nowa galeria Nocna integracja została dodana do albumu fotograficznego

• Trudne wybory ósmoklasistów

• Ważne decyzje dla naszych ósmoklasistów zbliżają się wielkimi krokami. Zanim wybiorą szkołę ponadpodstawową, a oferta jest bogata, warto jest rzucić osobiście na przyszłą szkołę. Zwiedzanie w ramach Doradztwa Zawodowego  w tym roku zaczęliśmy od sąsiedzkiego Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym. To piękna artystyczna szkoła, w której panuje specyficzny klimat. Również Pan dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych otworzył przed nami drzwi. A było co zwiedzać: liczne pracownie informatyczne, nowoczesny sprzęt i dużo ciekawostek. Nasi uczniowie chętnie korzystają z takiej formy zapoznania się z otertą elbląskich szkół.

Nowa galeria Trudne wybory ósmoklasistów została dodana do albumu fotograficznego

• Wyniki Gminnego Konkursu Wielkanocnego

• Znamy już wyniki Gminnego Konkursu Wielkanocnego na tradycyjną palmę i pisankę wielkanocną. Na konkurs zgłoszonych zostało 99 prac wykonanych przez 81 uczestników. Poziom nadesłanych  prac był bardzo wysoki. Zgodnie z regulaminem, komisja konkursowa pod przewodnictwem Alicji Król - magistra sztuki, artysty plastyka, dokonała oceny prac, kierując się następującymi kryteriami: użycie materiałów naturalnych, technika i estetyka wykonania oraz wkład twórczy. Wszystkie prace konkursowe wykonane były estetycznie, a niektóre wręcz zaskoczyły pomysłowym wykonaniem.

Wśród zwycięzców byli również uczniowie naszej

Kategoria PALMA TRADYCYJNA:

Grupa wiekowa: uczniowie klas I – III

I miejsce – Mieszko Polkowski, klasa IIa

II miejsce – Zuzanna Tokarska, klasa III

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za wspaniałe, przepiękne palmy i pisanki, które można podziwiać na pokonkursowej wystawie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Komorowie Żuławskim.

• Dzień Zdrowia

• Corocznie, od 1950 r., w dniu 7 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia.

Nasza szkoła jest należy do sieci Szkół Promujących Zdrowie. W tym roku akcentujemy dbałość o fundament piramidy zdrowia, czyli aktywność fizyczną. Uczniowie klas Ia, IIa, IIb i IIIb przygotowali plakaty zachęcające do uprawiania sportu. Najmłodszych nie trzeba namaiwać do zajęć ruchowych, ale starszych często  trudno oderwać od ekranu telefonu. To do nich skierowane są tak proste i prawdziwe  hasło: "Sport=Zdrowie".