• Wycieczka nad jezioro Pierzchalskie

• Klasy I i IV uczestniczyli 31 maja 2022 roku w wyjeździe edukacyjno-ekologicznym do Nadleśnictwa Zaporowo . Uczniowie wraz z leśniczym pokonali ścieżką edukacyjną „Leśne prawdy” nad jeziorem Pierzchalskim. Ścieżka wyposażona jest w tablice edukacyjne oraz gry interaktywne. Miłym akcentem było wspólne ognisko. Na zakończenie uczniowie przeszli również ścieżką zdrowia.

Wędrówka miała charakter nie tylko poznawczy, ale również dostarczała wrażeń na tle rekreacyjnym. Kontakt z przyrodą stanowił wspaniałą odskocznię i relaks od codziennej, szkolnej rzeczywistości.

Nowa galeria Wycieczka nad jezioro Pierzchalskie została dodana do albumu fotograficznego

• Muzykowanie w Lubieszewie

• 20 maja 2022r. grupa Flażoleciaków z klasy 2a uczestniczyła w Żuławskim Festiwalu Muzycznym dla Maryi, który odbył się w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Lubieszewie. Muzycy wykonali utwory poświecone patronatce festiwalu – Maryi. Mogliśmy posłuchać brzmienia flażoletów, organów, akordeonu, rogów myśliwskich i gitary. Cieszymy się bardzo, że mogliśmy wziąć udział w tak ciekawej imprezie. Mamy także nadzieję na występ w przyszłej edycji. Po uroczystej części dzieci wzięły udział w poczęstunku oraz w zabawach na świeżym powietrzu.

Nowa galeria Muzykowanie w Lubieszewie została dodana do albumu fotograficznego

• Odpłatność za posiłki w czerwcu

• dla uczniów z klas 1,2a,2b,3a,3b - 42,00 zł (14dni x 3zł b/17 czerwca)
              • dla uczniów z klas 4,5,6,7a,7b,8a,8b - 56,00 zł (14dni x 4zł b/17 czerwca)

Obiady  dla klas 1-8 wydawane będą do środy 22 czerwca włącznie.

Zgodnie z Zarządzeniem nr 12/2021 z dnia 17 grudnia 2021r

Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej

wpłat dokonujemy wyłącznie przelewem

na konto  62 1440 1390 0000 0000 1485 4975

do dnia 31 maja 2022 r.

Brak wpłaty  na dzień 1 czerwca 2022 r.

skutkować będzie odmową żywienia w danym miesiącu
              do czasu uregulowania należności.

Rezygnację lub chęć korzystania z obiadów należy zgłosić u intendenta

przed rozpoczęciem nowego miesiąca. Tel.552333226 wew.26

• Sukces Mai Gościńskiej na Baltic Dance Cup 2022

• Podczas konkursu Baltic Dance Cup 2022, który odbył się 14 i 15 maja 2022 roku w Szczecinie, uczennica klasy I - Maja Gościńska zajęła III miejsce w tańcu solowym i III miesce z formacją w kategorii Disco Dance

Gratulujemy Maju!

• Turniej piłkarzyków

• Dnia 17 stycznia 2022 roku odbył się "Szkolny turniej piłkarzyków stołowych". Uczniowie licznie wzięli udział w zmaganiach sportowych. Drużyny były dwuosobowe  z klas IV - VIII. Rozgrywki były bardzo gorące i zacięte. Ku zaskoczeniu wszystkich wygrały dziewczęta.  Nowoczesny i profesjonalny stół został zakupiony przez Stowarzyszenie "Nasza Szkoła". Dzieci chętnie korzystają z nowego zakupu  podczas przerw pomiędzy lekcjami.  Jest to forma aktywności, podczas której szlifuje się koncentrację, refleks i zasady fair play.

Społeczność szkolna dziękuje Prezesowi Stowarzyszenia "Nasza Szkoła" Panu Józefowi Jankowskiemu za wsparcie.

Nowa galeria Turniej piłkarzyków została dodana do albumu fotograficznego

• Spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem

• 18 maja 2022 roku uczniowie klasy I pojechali do Gminnej Biblioteki Publicznej w Komorowie Żuławskim, by wziąć udział w spotkaniu autorskim z Wiesławem Grabikiem. Jest to autor ponad dwustu książeczek dla dzieci. Podczas spotkania pisarz opowiadał o swoich książkach, bawił się z dziećmi w rymowanki i zagadki, rozdając przy tym upominki w postaci naklejek i zakładek. Dodatkową nagrodą były na bieżąco układane przez Wiesława Drabika rymowanki na temat imienia nagradzanego dziecka, które wzbudzały salwy śmiechu wśród dzieci. Ponadto osoba, które zgromadziła największą ilość naklejek otrzymała książkę  z dedykacją. Na zakończenie spotkania, które upłynęło w miłej, pełnej humoru i radości atmosferze, dzieci miały okazję zakupić książeczki oraz uzyskać specjalną dedykację z autografem.

Nowa galeria Spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem została dodana do albumu fotograficznego

• ZDROWE ROŚLINY TO WITAMINY

• 12 maja tego roku, w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Zdrowia Roślin inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Olsztynie Oddziału miasta Elbląg i powiatu elbląskiego w Elblągu zorganizowali  w Publicznej Szkole Podstawowej w Gronowie Górnym zajęcia edukacyjne dla grup przedszkolnych.

• Zakaz wstępu do przedszkola i szkoły osobom postronnym

• W związku z wprowadzeniem drugiego stopnia alarmowego (2. stopień BRAVO)  i trzeciego stopnia alarmowego CRP (3. stopień CHARLIE-CRP) na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej wprowadza się  bezwzględny zakaz wstępu do przedszkoli, szkół i uczelni osobom postronnym, zgodnie z regulacją pkt I ust. 2 pkt 8 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 25 lipca 2016 r. w sprawie zakresu przedsięwzięć wykonywanych w poszczególnych stopniach alarmowych i stopniach alarmowych CRP (Dz. U. z 2016 r. poz. 1101 z późn. zm.).

Przez osoby postronne należy rozumieć osoby inne niż pracownicy, uczniowie i ich opiekunowie prawni.

• XI Ogólnopolski Tydzień Świadomości Czerniaka

• Budowanie świadomości oraz zachęcenie do rozwagi i ochrony skóry przed promieniami UV podczas wakacyjnego odpoczynku to cel XI Tygodnia Świadomości Czerniaka, rozpoczynającego się 17 maja. Za pośrednictwem tegorocznego hasła „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zwracamy uwagę na konieczność przestrzegania zasad profilaktyki wśród wszystkich dorosłych, bez względu na wiek, preferencje i wybrany sposób spędzania wolnego czasu na zewnątrz – aktywnie, na sportowo i w biegu czy spokojnie, na leżaku we własnym ogrodzie.

Ambasadorkami XI Tygodnia Świadomości Czerniaka zostały aktorki, mama i córka, Maria Winiarska oraz Zofia Zborowska-Wrona. W myśli zasady „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zachęcają wszystkich do rozwagi i priorytetowego traktowania swojego zdrowia, bez konieczności rezygnowania ze swoich ulubionych aktywności.